kadr z teledysku

Baranovski z mocnym singlem na ostatniej prostej przed premierą krążka


19 października 2021

Podziel się newsem:

Baranovski podzielił się nowym utworem ze swojej drugiej, nadchodzącej płyty. Jest to jednocześnie najbardziej eksperymentalny kawałek w jego dyskografii.

Baranovski 2 tuż, tuż

Baranovski już lada chwila wyda swój drugi studyjny album. To właśnie z następcy płyty Zbiór pochodzą takie utwory, jak Tęskno mi do gwiazd, Nie mamy nic czy radiowy hit – Lubię być z nią. Odliczając ostatnie dni do premiery, Wojtek podzielił się dobrą informacją. Krążek Baranovski 2 osiągnął już status złotej płyty! Przedpremierowo rozszedł się już w nakładzie ponad 15 tysięcy sztuk. Taki wynik jeszcze przed premierą, robi wrażenie. Baranovski dodatkowo podgrzał atmosferę przed ukazaniem się nowej płyty, a zrobił to za pomocą mocnego singla – Krucjata.

Baranovski z mocnym singlem na ostatniej prostej przed premierą krążka
Krucjata, okładka singla

Odkrywanie nowych klimatów

Już od pierwszych dźwięków wiadome jest, że mamy tu do czynienia z nietypowym utworem w kontekście całej twórczości Wojtka. Artysta ruszył w rejony industrialnego rapu. Pierwszym, z czym kawałek mi się kojarzył, był… Black Skinhead z dyskografii Kanyego Westa. Drugim ciekawym tropem jest także twórczość The Prodigy. Trzeba przyznać, że artysta nie bał się w tym przypadku mocnego eksperymentu. Jest to także mocna propozycja, jeśli chodzi o warstwę tekstową. Baranovski poruszył tematy, które mocno polaryzują polskie społeczeństwo.

W utworze Krucjata, chciałbym nakłonić ludzi do refleksji, otwarcie zapytać, czy tak naprawdę rozumieją, w co wierzą i kim są. Czy kiedykolwiek zadali sobie trud podważenia wszystkich ideałów, aby umocnić swoje fundamenty i przekonania.

mówi o utworze artysta

Do piosenki powstał także enigmatyczny teledysk autorstwa Piotra Onopy.

Baranovski – Krucjata, posłuchaj i zobacz teledysk

Płyta Baranovski 2 trafi na rynek już w piątek, 22 października. Tak prezentują się tracklista oraz okładka tego wydawnictwa.

1. Momenty
2. Tęskno mi do gwiazd
3. Rewolucja
4. Preludium Samsara
5. Samsara
6. Lubię być z nią 
7. Arizona
8. Krucjata
9. Wolność
feat. Ten Typ Mes
10. Nie mamy nic
11. Cicho
12. Lubię być z nią
(akustycznie)

Baranovski podzielił się nowym utworem ze swojej drugiej, nadchodzącej płyty. Jest to jednocześnie najbardziej eksperymentalny kawałek w jego dyskografii. Baranovski 2 tuż, tuż Baranovski już lada chwila wyda swój drugi studyjny album. To właśnie z następcy płyty Zbiór pochodzą takie utwory, jak Tęskno mi do gwiazd, Nie mamy nic czy radiowy hit – Lubię być […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →