fot. Instagram @olveaustefjord

AURORA dzieli się ze światem swoim nowym teledyskiem. Posłuchajcie „A Temporary High”


28 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Mieszkająca w deszczowym Bergen Aurora, dokładnie tydzień temu wypuściła swój czwarty album studyjny. Jedna z jego najlepszych piosenek doczekała się właśnie teledysku – zobaczcie klip promujący A Temporary High.

15 piosenek i 15 bóstw – nowy etap historii AURORY

The Gods We Can Touch to album AURORY składający się z 15 piosenek, które opowiadają o 15 różnych ludzkich doświadczeniach, a także odnoszący się do 15 różnych bogów i bogiń.

Przeczytaj także: AURORA dowodzi, że bogowie to my. Recenzja albumu The Gods We Can Touch

Nowe wydawnictwo promowały wcześniej takie piosenki jak Cure for Me, Exist for Love czy też Giving Into The Love. W okrągły tydzień po swojej premierze album zebrał bardzo wiele pozytywnych recenzji, a także został odtworzony prawie 70 milionów razy w serwisie Spotify. O nim, a także o nowej erze w swojej karierze artystka wspomniała w ten sposób:

Moja nowa era została zainspirowana czasami, w których teatr był tak naprawdę wszystkim, co mieli wtedy ludzie. Nie było żadnego CGI, ani efektów specjalnych, a mimo to ludzie kochali tę normalność. Chciałam, by moje teledyski były po prostu bardzo autentyczne. Dla przykładu muszla z teledysku Exist for Love była własnoręcznie robiona, a maski do teledysku Cure for Me zrobiłam sama. Bardzo lubię, kiedy moja praca jest po prostu… ludzka.

AURORA – A Temporary High, posłuchaj

Zarysowana przez wokalistkę historia brzmi naprawdę intrygująco, a jak prezentuje się teledysk? Zobaczcie sami!

AURORA znana jest ze swoich bardzo emocjonalnych, ale także alternatywnych w brzmieniach korzeni, które dają o sobie znać w jej muzyce. A Temporary High to jednak propozycja, której próżno szukać w dotychczasowym repertuarze Norweżki. Składają się na nią bowiem bardzo nietypowe w jej wykonaniu dźwięki, które nawiązują do lat 80., a także wprowadzają nas w bardzo klubowy świat. Trzeba jednak przyznać, że utwór wpasował się w płytę idealnie, a o nim samym AURORA mówi tak:

A Temporary High zostało zainspirowane historią kobiety, która jest ciekawa świata. Jeśli byłaby przeszłością – nikt nie mógłby od niej uciec. Jeśli byłaby teraźniejszością, byłaby bardzo zagubiona. Jeśli byłaby przyszłością, to nikt i nic nie mogłoby jej zatrzymać przy sobie. Jest to także historia nawiązująca do Janusa, który jest Bogiem o dwóch twarzach. Jedna należy do przeszłości, a druga do przyszłości. A Temporary High, to opowieść pomiędzy oba wymiarami, a także tym, jak dzięki przeszłości możemy za jej pomocą przejść do przyszłych wydarzeń.

AURORA wystąpi w Polsce – bilety na koncerty

Już w czerwcu AURORA wystąpi w kilku miastach Polski: Wrocław, Kraków, Gdańsk, Warszawa. Bilety na te wydarzenia znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Mieszkająca w deszczowym Bergen Aurora, dokładnie tydzień temu wypuściła swój czwarty album studyjny. Jedna z jego najlepszych piosenek doczekała się właśnie teledysku – zobaczcie klip promujący A Temporary High. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →