fot. okładka albumu „All My Demons Greeting Me as a Friend"

AURORA z historycznym osiągnięciem, które do tej pory nie udało się żadnej innej Norweżce


12 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

AURORA została właśnie pierwszą Norweżką w historii Norwegii, której udało się przebić próg miliarda odtworzeń w serwisie Spotify.

Pierwszy miliard dla Norwegii

Debiutancki album AURORY wydany w 2016 roku osiągnął właśnie próg miliarda odtworzeń w serwisie Spotify. Tym samym krążek All My Demons Greeting Me As A Friend osiągnął coś, czego do tej pory nie osiągnął żaden inny album norweskich artystek.

Przeczytaj także: AURORA pokazała Polsce, że bogowie tańczą wokół nas [relacja]

AURORA
fot. Magda Halicka

Album All My Demons Greeting Me As A Friend zaczął powstawać już w wieku dziewięciu lat, kiedy to młoda Norweżka zaczęła tworzyć pierwszą z albumowych piosenek – Lucky. Co więcej, sam krążek został skomponowany podczas jej dorastania, ponieważ poszczególne piosenki i okres ich tworzenia prezentował się następująco:

  • Lucky – napisane w wieku 9 lat,
  • Runaway – napisane w wieku 11 lat,
  • Under Stars – napisane w wieku 16 lat,
  • Murder Song – napisane w wieku 17 lat,
  • Running with the Wolves – napisane w wieku 18 lat.

Sam wiek na pierwszy rzut oka mógłby nie dziwić, jednak dziwi na pewno sam fakt poruszanej w owych utworach tematyki. Za przykład może posłużyć piosenka Lucky, która dotyka bowiem tematów samobójstwa, a także stania na krawędzi własnego życia na wielu różnych płaszczyznach.

Nic więc dziwnego, że mroczny i bardzo klimatyczny album AURORY z marszu kupił słuchających go recenzentów i rozsianych po całym świecie fanów wokalistki, którzy z automatu wywindowali ją na szczyty. I właśnie to pozwoliło jej na organizację swojej pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, późniejsze występy na największych scenach na świecie, wydanie czterech albumów studyjnych i tworzenie własnej renomy prawdziwej perły rynku muzyki alternatywnej. Na pewno nie jest to też koniec osiągnięć młodej wokalistki, która obecnie jest w trasie koncertowej ze swoim najnowszym albumem The Gods We Can Touch.


AURORA – All My Demons Greeting Me As A Friend – posłuchaj!

AURORA została właśnie pierwszą Norweżką w historii Norwegii, której udało się przebić próg miliarda odtworzeń w serwisie Spotify. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →