fot. kadr z teledysku „Falling Back”

Artystka reaguje na brak creditsów u Drake’a


20 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W zeszłym tygodniu Drake niespodziewanie wydał album Honestly, Nevermind. Niedługo po opublikowaniu materiału w serwisach streamingowych okazało się, że Kanadyjczyk nie przywiązał wagi do creditsów.

Drake sampluje bez podawania źródła

W piątek, 17 czerwca zadebiutował następca Certified Lover Boy. Na Honestly, Nevermind znalazło się czternaście premierowych utworów. Materiał promuje teledysk do Falling Back, gdzie Drake bierze ślub z ponad dwudziestoma modelkami. Jedynym gościem na płycie jest 21 Savage, który wystąpił w Jimmy Cooks. Na Hontestly, Nevermind znalazł się również utwór Currents, którego creditsy okazały się niekompletne.

Zobacz: Drake niespodziewanie wydał nową płytę. Honestly, Nevermind już na streamingach

Jak podaje serwis hotnewshiphop.com, tuż po premierze albumu artystka o pseudonimie Rye Rye wyznała, że została zsamplowana w wyżej wspomnianej piosence. Takiej informacji brakuje jednak w oficjalnych creditsach.

Cały ranek nie mogłam się pozbierać, wiedząc, że Drake zsamplował mój wokal w Currents. Wiedziałam, że moje “what” w świecie klubowym jest legendarne, ale to jest szalone

– napisała.

Rye Rye uściśliła jednak, że nie żywi urazy do autora Honestly, Nevermind. W kolejnym tweecie poinformowała, że jej zespół pracuje nad dopisaniem jej do listy autorów.

Powiedzmy sobie szczerze: nie zostałam jeszcze wymieniona w creditsach u Drake’a, ale mój zespół pracuje nad tym. I tak będę świętować, że mój legendarny głos znalazł się w jego utworze. Mój wokal spędził ponad dekadę na blokach. Jestem szczęśliwa, że moje miasto i dźwięk wywarły na mnie tak duży wpływ.

Drake – Currents

W zeszłym tygodniu Drake niespodziewanie wydał album Honestly, Nevermind. Niedługo po opublikowaniu materiału w serwisach streamingowych okazało się, że Kanadyjczyk nie przywiązał wagi do creditsów. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →