Tede

Tede

Jacek Maciej Szymon Graniecki, bardziej rozpoznawalny jako TEDE (znany również jako TDF, Fiodor, Jaca oraz DJ Buhh) – polski raper, autor tekstów i producent muzyczny, a także przedsiębiorca, aktor i osobowość telewizyjna. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce, zaś sam artysta został pięć razy nominowany do nagrody Fryderyka. Prowadził również w TVN Turbo program o motoryzacji „Operacja Tuning”.

Tede jest właścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego oraz kreatorem linii ubrań w PLNY Textylia, a także współwłaścicielem przedsiębiorstwa odzieżowego Trykot TDK Sp. z o.o. Jest również jednym z dwóch założycieli wytwórni muzycznej Wielkie Joł.

Jako raper ustanowił rekord i wraz z Peją stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów – OLiS.

Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak Natalia Kukulska, Zdzisława Sośnicka, Ewa Farna, zespół Kombi, Patricia Kazadi, raperami O.S.T.R. czy Pezet.

W 2011 roku został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później znalazł się na 3. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys. W 2017 mixtape rapera Volumin IV: Pierdolę Was został uznany za najdroższą polską rapową płytę w sprzedaży wtórnej W 2016 roku został nagrodzony statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →