Sarsa

Sarsa

Sarsa, właśc. Marta Markiewicz – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

Wydała trzy solowe albumy studyjne: Zapomnij mi (2015), Pióropusze (2017) i Zakryj (2019).

Pierwszy z nich promowała m.in. singlem „Naucz mnie”, który uplasował się na 1. miejscu na polskiej liście airplay, zdobył tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015 oraz był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem.

30 kwietnia 2015 wydała swój debiutancki singel „Naucz mnie”, który napisała i skomponowała we współpracy z Tomaszem Konfederakiem (muzyka). Piosenka stała się przebojem i była notowana na szczytach wielu radiowych list przebojów. Kompozycja przez sześć tygodni z rzędu zajmowała 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 15 grudnia singel został certyfikowany diamentem za sprzedaż w ponad 100 tysiącach kopii. Do końca 2015 teledysk do „Naucz mnie” zanotował w serwisie Vevo ponad 35 milionów wyświetleń i był drugim najpopularniejszym teledyskiem w Polsce oraz najpopularniejszym polskim teledyskiem 2015.

W kwietniu 2016 wydała singel „Feel No Fear”, do którego zrealizowała koncertowy teledysk. 28 maja wykonała „Naucz mnie” w koncercie Radiowy przebój roku podczas drugiego dnia festiwalu Polsat SuperHit Festiwal. Po występie piosenkarka została nagrodzona statuetką za zajęcie, z singlem „Naucz mnie”, 1. miejsca w rankingu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2015, który na potrzeby festiwalu został przygotowany przez ZPAV. Podczas koncertu odebrała także wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku, przyznanej przez ZPAV utworowi „Naucz mnie”, będącemu najlepiej sprzedającym się singlem w postaci cyfrowej w Polsce w 2015.

30 sierpnia 2018 wydała pierwszy singel z następnej płyty, „Zakryj”. Utwór zajął 1 miejsce na liście AirPlay Top oraz uzyskał status podwójnej platynowej płyty. W serwisie YouTube piosenkę odtworzono ponad 30 milionów razy i jest to drugi wynik jeśli chodzi o teledyski piosenkarki.

Premiera albumu Zakryj miała miejsce 24 maja. Album zebrał wiele przychylnych recenzji krytyków muzycznych i zajął 4 miejsce na polskiej liście sprzedaży płyt – OLiS. Pod koniec maja z piosenką „Zakryj” wystąpiła na koncercie Polsat SuperHit Festiwal 2019 – Radiowy Hit Roku.

Oprócz działalności solowej, pisała utwory dla innych wykonawców, w tym m.in. dla Ewy Farnej („Tu” i „Na ostrzu”) czy Moniki Lewczuk („Ty i Ja” i „#Tam tam”).

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →