Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel – polska piosenkarka i autorka tekstów.

Finalistka drugiej edycji programu The Voice of Poland (2013). Wydała dwa solowe albumy studyjne: Lupus Electro (2014) i Discordia (2017). Pierwszą płytę promowała m.in. singlami „Bądź duży” i „Error”, które stały się przebojami w Polsce. Za sprzedaż swych albumów i singli zdobyła dwie diamentowe płyty, jedną platynową i dwie złote.

Jest laureatką nagród, takich jak: Eska Music Awards, Fryderyka czy Queen Palm International Film Festival. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do MTV Europe Music Awards i Polsat SuperHit Festiwal.

18 kwietnia 2018 wystąpiła w łódzkiej Atlas Arenie jako gość specjalny podczas koncertu zespołu 30 Seconds to Mars z trasy The Monolith Tour, podczas którego w duecie z Jaredem Leto wykonała utwór „Dangerous Night”. 15 sierpnia wystąpiła w ramach festiwalu Top of the Top Sopot Festival 2018, na którym wykonała premierowy utwór „Łuny” oraz „Kokosanki”. W październiku po raz kolejny została nominowana do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Pod koniec roku odbyła trasę koncertową V Tour.

W styczniu 2019 za wideoklip do piosenki „Łuny” uzyskała nominację do „Fryderyka” w kategorii „teledysk roku” oraz odebrała nagrodę w kategorii „najlepszy teledysk” na Queen Palm International Film Festival 2019. We wrześniu ogłosiła zawieszenie kariery ze względu na podjęcie studiów za granicą. 15 listopada wydała drugi minialbum pt. Origo i otrzymał nagrodę do Fryderyka w kategorii „album roku elektronika”.

W 2020 wydała singiel „Atlantyk”, będący jej pierwszym utworem w stylu country. Nagrała też anglojęzyczną wersję piosenki – „Ocean”.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →