Guzior

Guzior

Guzior, właściwie Mateusz Bluza – polski raper i autor tekstów. Raper należy do wytwórni QueQuality. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Deys, Quebonafide, Kuban, Kukon, Słoń czy Szpaku.

29 sierpnia 2012 ukazał się jego debiutancki utwór „Prawie północ” na jego kanale GuziorET w serwisie YouTube. 15 czerwca 2015 roku ukazał się nielegal rapera pt. ylloM. 24 lutego 2017 roku premierę miał jego pierwszy album pt. Evil Twin. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Do 2018 roku album sprzedał się w ponad 15 tys. sztuk w Polsce i otrzymał status złotej płyty. 8 czerwca 2018 roku ukazał się drugi, legalny album artysty o tytule Evil_Things, który pokrył się platyną, dzięki czemu artysta 19 października, podczas Quefestiwalu otrzymał nagrodę w postaci platynowej płyty za sprzedaż tego właśnie albumu.

4 grudnia 2020 roku premierę miała trzecia płyta rapera pt. Pleśń, która zyskała status złotej płyty w przedsprzedaży, a 3 tygodnie po premierze zdobyła platynową płytę.

W serwisie YouTube singiel „FALA” w cztery miesiące po premierze przekroczył barierę 40 mln wyświetleń, a singiel „BLUEBERRY” osiągnął 30 mln wyświetleń w 2,5 miesiąca od dnia premiery.

Wydarzenia z tym artystą (6)

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →