materiały prasowe

Mazury Hip Hop Festiwal: plejada gwiazd przyjedzie do Giżycka [aktualizacja]


06 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Między 14 a 16 lipca Giżycko już po raz dwudziesty stanie się hip-hopową stolicą Polski. Sprawdź listę ogłoszonych artystów na Mazury Hip Hop Festiwal 2022!

Cykliczny festiwal na mapie Polski

Mazury Hip Hop Festiwal stał się przez lata jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na hip-hopowej mapie Polski. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Jest to bowiem dwudziesty raz, gdy fani rapu z całego kraju przyjeżdżają do Giżycka usłyszeć czołowych reprezentantów tego gatunku w naszym kraju. Jak można przeczytać w opisie promującym wydarzenie:

To już XX edycja Mazury Hip Hop Festiwalu w Giżycku! To będzie najmocniejsze wydarzenie w historii festiwalu! W 2022 roku widzimy się w dniach 14-16 lipca! Mazury Hip Hop Festiwal to żelazny punkt wakacyjnych podróży każdego prawdziwego fana polskiego rapu. Najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa, odbywająca się w samym środku lata, corocznie gromadząc w murach giżyckiej Twierdzy Boyen wielotysięczną publikę. Na 20-letnią tradycję festiwalu składają się występy czołówki polskiego hip-hopu oraz stale rosnąca rzesza festiwalowiczów, przyjeżdżająca do Giżycka z całej Polski. Wielu z nich przyciąga nie tylko dobra muzyka, ale też niespotykana nigdzie indziej atmosfera i magiczny klimat stolicy Mazur. Nie może zabraknąć tam Ciebie i Twojej ekipy!

Relacja z zeszłorocznej edycji Mazury Hip Hop Festiwal

Imponująca reprezentacja sceny przyjedzie do Giżycka

Znana jest już spora część line-upu Mazury Hip Hop Festiwalu 2022 i trzeba przyznać, że wygląda on imponująco. Znajdzie się coś zarówno dla fanów starszych brzmień, jak i tych nowych, a przekrój artystów, chociażby ze względu na ich staż na scenie, robi wrażenie. Podczas tegorocznej edycji mazurskiego festiwalu wystąpią: Guzior, Kizo, Avi x Louis Villain, Oliwka Brazil, Kaz Bałagane, White 2115, Pezet, Malik Montana, Diho GM2L, Słoń, a kolejni wykonawcy będą ogłaszani w najbliższych dniach.

Kukon kolejnym ogłoszonym artystą [aktualizacja: 25.02.2022]

Nowym artystą ogłoszonym a line-upie wydarzenia jest Kukon. Autor licznych platynowych singli m.in. Porsche, Piję Wódę i Słucham Ich Troje, Miniówa, czy nagrane na płytę favsta i Gibbsa Halo. Z pewnością będzie można je usłyszeć podczas giżyckiego koncertu, ale występ Kukona na Mazury Hip Hop Festiwal 2022 będzie przede wszystkim okazją do sprawdzenia jak koncertowo sprawdza się najnowszy materiał pochodzącego z Biłogoraja rapera. 8 kwietnia będzie miała bowiem premiera płyty ROUGH’N’GENTLE. Jak do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć dwa single z nadchodzącego materiału: Casting, oraz Prawniczka.

Young Leosia zawita do Giżycka [aktualizacja: 03.03.2022]

Na Mazury Hip Hop Festiwalu pojawi się także artystka będąca jednym z największych objawień 2021 roku na polskiej scenie muzycznej, Young Leosia. Jej podwójnie platynowe single Szklanki oraz Jungle Girl były odtworzone ponad 30 milionów razy w serwisie YouTube. Platyną okryła się także cała debiutancka EP-ka Young Leosi Hulanki EP, której całość prawdopodobnie usłyszymy podczas koncertu na festiwalu. Z racji na obecność Oliwki Brazil w line-upie może będzie to wyjątkowa okazja, by usłyszeć Stonerki w całości na żywo? A może Leosia pracuje już nad nowym materiałem, którego choćby fragment zaprezentuje już w lipcu? Warto przyjechać i się przekonać!

Nie tylko Young Leosia, a i Young Igi zagra na Mazury Hip Hop Festiwalu [aktualizacja 14.03.2022]

Kolejnym artystą ogłoszonym przez Mazury Hip Hop Festiwal, który od kilku nie schodzi ze “świecznika”. Jeszcze na dobre nie zapomnieliśmy o nagranym wspólnie z Otsochodzim i Okim projekcie OIO, a podchodzący z Gdyni raper zdążył wraz z Żabsonem wypuścić amfisbenę. Na koncercie w Giżycku nie zabraknie hitów z obu tych materiałów, a i fani solowej twórczości Young Igiego będą zadowoleni. Z pewnością usłyszymy bowiem takie hity z przekroju całej kariery artysty jak Pliot, Mówiłaś, Audemars, Bestia czy THC. Nie może was tam zabraknąć!

Gdyby kiedyś Szaman przyjechał do Giżycka, bez strachu. To Paluch! [aktualizacja 15.03.2022]

Postać, bez której Mazury Hip-Hop Festiwal 2022 po prostu nie mógł się obejść. Szef labelu BOR, niezwykle zasłużona dla sceny postać, autor sześciu platynowych płyt, czterech diamentowych singli przyjedzie do Giżycka promować swój album Kompot, który ukaże się już 1 kwietnia. To, czego możemy się natomiast spodziewać po występie Palucha na festiwalu, to niesamowita energia i doświadczenie nabyte przez ponad 15 lat kariery. No i jaki fan rapu nie zna Szamana, Gdybyś kiedyś czy Bez strachu?

Szpaku zaprezentuje swych zmyślonych przyjaciół [aktualizacja 24.03.2022]

Autor jednej z najciekawszych akcji marketingowych ostatnich lat zawita do Giżycka zaprezentować efekt swojej pracy, czyli album Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza. Szpaku, bo o nim mowa przykuł uwagę publiczności i z pewnością będzie to odczuwalne podczas Mazury Hip-Hop Festiwalu 2022 poprzez liczbę zebranych pod sceną fanów. Fanów czekających nie tylko na Mateusza czy Afrykę, ale także na starsze utwory: UFO, Bajkę, czy hot16challange2, które okazało się być najczęściej słuchaną zwrotką całej akcji.

Czarno na białym – Gibbs przyjedzie zagrać na Mazury Hip Hop Festival 2022 [aktualizacja 06.04.2022]

2021 rok był bardzo intensywnym czasem w karierze Gibbsa. Wydał Połączenia z Opałem, Hample z Favstem, a także solowy album Czarno na białym. Przekroczył milion słuchaczy na Spotify i wkroczył na poziom popularności, na jaki zasługiwał. Chcecie się przekonać, jak ten materiał wypada na żywo? Wpadnijcie do Giżycka między 14 a 16 lipca. To z pewnością niepowtarzalna szansa, żeby część utworów, chociażby z Hampli, usłyszeć na żywo w poszerzonym składzie osobowym.

Oki pokaże w Giżycku co to przelot [aktualizacja 13.04.2022]

Oki na Mazury Hip Hop Festivalu to świetna okazja, żeby usłyszeć nadchodzącą płytę rapera zatytułowaną Produkt47. Pierwszy singiel Jeżyk! przyjął się bardzo dobrze, a z pewnością nie zabraknie także największych hitów rapera związanego z wytwórnią 2020, takich jak Justin Bieber, czy Siri, oraz utworów nagranych wspólnie z OIO. Young Igi również wystąpi w Giżycku. Kto wie, może wspólnie wykonają Amerykańskie Teledyski, czy Worki w Tłum?

Białas rozszerza reprezentacje SBM Label na Mazury Hip Hop Festival [aktualizacja 25.04.2022]

Nie jeden, a dwóch reprezentantów SBM Label pojawi się w lipcu na festiwalu Mazury Hip Hop Festival w Giżycku. Oprócz White’a 2115 wystąpi jeden z “ojców założycieli” wytwórni, a więc Białas. Jest więc szansa, że usłyszymy ich wspólną płytę Diamentowy Las w pełnym składzie. A co ponadto? Na pewno ostatnia solówka H8M5 będzie ważnym punktem programu. Ale można spodziewać się także największych hitów ze starszych płyt Białasa takich jak Grill u Gawrona czy Ganges, oraz z najnowszego wspólnego projektu ekipy Hotelu Maffija 2. Ilość świetnych numerów w dyskografii rapera sprawia, że nie sposób je wszystkie pomieścić podczas jednego koncertu. Ale czy to sprawia, że nie warto się na nim pojawić?

Tede, król koncertów przyjedzie do Giżycka [aktualizacja 18.05.2022]

Przez ponad 20 lat artystycznej działalności Tede niejednokrotnie udowadniał, że granie na żywo to jego żywioł. Raper zachwycał zarówno w bardziej staroszkolnym wydaniu, jak i w momencie, gdy wyznaczał nowe trendy w polskim rapie takimi płytami jak Vanillahajs. Już w lipcu podczas Mazury Hip Hop Festiwal pokaże wszystko, co ma najlepszego w swoim arsenale. Spodziewajcie się różnorodnego repertuaru – od Drin za drinem, aż po WYJE WYJE BANE, Tych z was, którzy byli już na koncercie Tede, z pewnością nie musimy więcej przekonywać. Ci za to, dla których byłby to pierwszy raz, uprzedzamy: przygotujcie się na jeden z bardziej intensywnych koncertów festiwalu!

Bilety na Mazury Hip Hop Festiwal są wciąż dostępne na stronie Biletomat.pl

Między 14 a 16 lipca Giżycko już po raz dwudziesty stanie się hip-hopową stolicą Polski. Sprawdź listę ogłoszonych artystów na Mazury Hip Hop Festiwal 2022! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →