Artyści apelują o wpuszczenie pomocy medycznej do migrantów. „Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”


19 listopada 2021

Podziel się newsem:

Medialne osobistości zabrały głos w sprawie napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W krótkim spocie apelują o wpuszczenie do strefy stanu wyjątkowego pomocy medycznej i służb humanitarnych. Bo „nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”.

„Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”

Znane osoby wraz z przedstawicielem duchowieństwa, nagrały spot, w którym apelują o możliwość niesienia pomocy migrantom przy granicy polsko-białoruskiej. Klip został wyreżyserowany i zrealizowany przez Jana Holoubka. Wystąpili w nim: Janusz Gajos, Tomasz Kot, Biskup Rafał Markowski, Grzegorz Markowski, Antoni Pawlicki, Dawid Podsiadło, Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Martyna Wojciechowska i Magdalena Zawadzka.

Pierwszy raz zebraliśmy się razem w takim składzie! Ludzie kultury i Kościoła, ludzie o różnych profesjach i poglądach.
Jesteśmy razem żeby zaapelować o POMOC.
Prosimy o wpuszczenie do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych, pomocy humanitarnej i udzielenie pomocy ludziom, którzy znaleźli się na terenie naszego kraju.
Jesteśmy za utrzymaniem szczelności polskich granic. To prośba o dostrzeżenie w drugim człowieku człowieka i podarowanie mu szansy na przeżycie.
Bo przecież bez względu na to jakie mamy poglądy polityczne, w co wierzymy to każdy z nas zgodzi się z myślą, że NIKT NIE ZASŁUGUJE NA ŚMIERĆ W LESIE.

– Martyna Wojciechowska

Ostatnio dużo mówimy o sprawach lasu.
A kontekst lasu się zmienił i dla niektórych las stał się miejscem, w którym walczy się o przeżycie.

– Dawid Podsiadło

Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie. Człowieczeństwo nie ma nic wspólnego z barwami politycznymi. Kiedy pod naszym domem umiera człowiek z zimna i głodu, po prostu musimy mu pomóc. Tego byliśmy uczeni od dziecka: w domu, szkole, kościele. Dlatego w czasie Wigilii przy stole jest jedno wolne miejsce. Z tego zawsze byliśmy dumni, niezależnie od przekonań.
Na polskiej granicy trwa kryzys humanitarny. Białoruski reżim zwabił tysiące ludzi w pułapkę. W tych warunkach skazani są na umieranie.
Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic. Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego, służb medycznych i pomocy humanitarnej.

– słyszymy w spocie

Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie

Medialne osobistości zabrały głos w sprawie napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W krótkim spocie apelują o wpuszczenie do strefy stanu wyjątkowego pomocy medycznej i służb humanitarnych. Bo „nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →