Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i inni zachęcają do udziału w wyborach


03 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Fundacja Batorego rusza z kampanią Zabierz głos bo go stracisz, zachęcającą do wzięcia udziału w wyborach. W akcję zaangażowały się znane osoby ze świata filmu, sztuki i mediów.

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Działająca od 2006 roku Fundacja Batorego wystartowała z akcją, mającą na celu zachęcenie obywateli do udziału w głosowaniu. W kampanię Zabierz głos, bo go stracisz zaangażowali się mistrzowie fotografii oraz znane postacie ze świata filmu, muzyki i mediów. Powstał także spot reklamowy.

Zabierz głos, bo go stracisz – gwiazdy zachęcają do udziału w wyborach

Twarzami kampanii zostały m.in. wybitne autorytety: profesor Adam Strzembosz i Wanda Stawska oraz popularne gwiazdy ze świata filmu, muzyki i Internetu: Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Anita Sokołowska, Max Cegielski, Mateusz Damięcki, Krzysztof Zalewski, Rafał Masny, Areta Szpura i wielu innych.

Zabierz głos, bo go stracisz
Dawid Podsiadło, fot. Jacek Kołodziejski

Wszyscy na swoich profilach w mediach społecznościowych wrzucili zdjęcia z czerwoną ramką symbolizującą kwadrat na karcie wyborczej, oraz hasłem kampanii Zabierz głos, bo go stracisz. Portrety gwiazd zostały wykonane przez uznanych fotografów, takich jak: Jacek Kołodziejski, Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke i Zuza Krajewska.

Żyjemy w ciekawych czasach, ale też w czasie, gdzie zaangażowanie nawet jednej osoby może porwać za sobą tłumy. To daje nam demokracja; wolność, którą mamy od stosunkowo niedawna. Pójście na wybory to nie polityczny statement tylko postawa, że ziarenko do ziarenka tworzy lawinę i pozwala zmienić rzeczywistość. – Jacek Kołodziejski

Zabierz głos, bo go stracisz
Areta Szpura, fot. Jacek Kołodziejski
Zabierz głos, bo go stracisz
Julia Wieniawa, fot. Tadeusz Rolke
Zabierz głos, bo go stracisz
Krzysztof Zalewski, fot. Jacek Kołodziejski

Jeżeli chcecie wziąć udział w akcji, możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku oraz zmienić nakładkę na zdjęciu profilowym.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: