fot. Michał Pańszczyk

Ania Karwan i jej energiczne “Papierosy”


11 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ania Karwan powraca z singlem, który budzi zainteresowanie już samym tytułem. Oto porywające z krzeseł Papierosy.

Kolejny krok na nowej drodze wokalistki

Jeszcze w tym roku usłyszymy nowy album Ani Karwan, który odsłoni nam zupełnie nowe oblicze artystki. Do tej pory promował go utwór Swobodnie, będący obrazem braku skrępowania i granic w życiu.

Swobodnie to początek mojej nowej drogi. Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Ten utwór to dojrzałe rozstanie. Z kim, z czym? Ze wszystkim, z czym nie było mi po drodze. Kiedy kolejny raz czujemy już bezsilność, to moment, w którym warto zebrać się na odwagę i w dojrzały sposób powiedzieć sobie dość. Każdy ma do tego prawo.

– tak opowiada o genezie utworu wokalistka

Ania Karwan – Swobodnie, posłuchaj!

Kolejnym muzycznym przystankiem jest singiel Papierosy. Piosenka jest formą wyzwolenia dla artystki, która za jej pomocą przebija balonik swojego wizerunku. Nie jest już więcej divą – powraca jako świadoma i dojrzała artystka.

Artystka oddaje szacunek swojej przeszłości, ale zmieniając się na oczach fanów i nowych odbiorców komunikuje, że naturalność, życie w zgodzie z prawdą i szczerością wobec siebie są jej najlepszą stylizacją.

– czytamy o utworze

Przeczytaj także: Tymek odchodzi, rozpoczyna się era Seven Phoenixa

Ania Karwan
okładka singla/ fot. Michał Pańszczyk

Ania Karwan – Papierosy, posłuchaj!

Obrazem do utworu zajął się ponownie Michał Pańszczyk, który przed rozpoczęciem współpracy zobaczył w Ani potrzebę uwolnienia się od niewygodnego dla niej samej wizerunku divy. Artysta dalej konsekwentnie rejestruje i uwiecznia tę transformację.

Pragnieniem Ani było pokazanie pewnej dosłowności, jaka panuje w dzisiejszym świecie i jak trudno jest spotkać treści, w których pozostawia się widzowi przestrzeń do namysłu. Pańszczyk zatem wystawia tam artystkę na kolejną próbę i poprzez taniec intuicyjny, i przerysowanie rzeczywistości – razem z Aleksandrą Grącką tworzą w teledysku współczesną pantomimę.

– czytamy o owocnej współpracy artystów


Ania Karwan powraca z singlem, który budzi zainteresowanie już samym tytułem. Oto porywające z krzeseł Papierosy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kolejny krok na nowej drodze wokalistki Jeszcze w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →