Kinga Mędrzycka / Rock Radio

Airplay 2021: jakie utwory najczęściej gościły na radiowych antenach w 2021 roku?


27 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Związek Producentów Audio-Video opublikował zestawienie najczęściej utworów, które stacje radiowe grały w ubiegłym roku najczęściej.

Airplay 2021 – co leciało najczęściej?

Airplay to zestawienie najpopularniejszych utworów granych w polskich stacjach radiowych, przygotowywane przez firmę MicroBe na zlecenie Związku Producentów Audio-Video. System monitoruje i automatycznie analizuje strumienie audio-wideo w oparciu o autorskie algorytmy rozpoznawania utworów. Na mocy umowy ZPAV i MicroBe, analizą objęto 76 lokalnych i ogólnopolskich stacji radiowych oraz 14 telewizyjnych kanałów muzycznych.

Na najniższym stopniu podium w Airplay 2021 uplasował się utwór sanah i Vito Bambino Ale jazz!. Jest to jeden z pięciu utworów artystki, które załapały się do pierwszej setki zestawienia. Druga lokata przypadła włoskiemu duetowi VINAI i Le Pedre, autorom I Was Made – nowej wersji klasyka zespołu KISS, I Was Made For Lovin’ You. Najczęściej odtwarzanym utworem w polskich radiach w 2021 roku był utwór Friday (Dopamine Re-Edit) autorstwa Ritona, który wykorzystał w piosence sample remiksu Push the Feeling On autorstwa MK. Oryginalny utwór został stworzony przez Nightcrawlers.

Riton x Nightcrawlers – Friday (Dopamine Re-Edit) [feat. Mufasa & Hypeman] (It’s Friday Then Song)

Tak prezentuje się TOP 10:

Airplay 2021: jakie utwory najczęściej gościły na radiowych antenach w 2021 roku?
ZPAV

Spośród najczęściej odtwarzanych wykonawców, podium należy w całości do pań. Trzecie miejsce zajęła Dua Lipa, drugie Ava Max, zaś najczęściej odtwarzaną artystką była sanah. Co ciekawe, w podsumowaniu za 2020 rok również te trzy artystki znalazły się na podium, jednak w nieco innej konfiguracji. Tak wygląda TOP10 odtwarzanych wykonawców:

  1. sanah
  2. Ava Max
  3. Dua Lipa
  4. Ed Sheeran
  5. The Weeknd
  6. Gromee
  7. Imagine Dragons
  8. Dawid Kwiatkowski
  9. Purple Disco Machine
  10. Olivia Addams

Airplay 2021 – jak poradzili sobie polscy artyści?

W TOP100 Airplay 2021 znalazło się 26 polskich utworów. Jak już wspominałem wcześniej, aż 5 z nich należy do sanah, zaś na najwyżej pozycji uplasował się utwór Ale jazz! z Vito Bambino. Tuż poza podium znalazł się hymn Męskiego Grania 2021I Ciebie też, bardzo. W pierwszej dwudziestce, a konkretnie na 12 miejscu, uplasował się Dawid Kwiatkowski i jego utwór Bez Ciebie. Pełne listy dostępne są na stronie internetowej ZPAV.

Związek Producentów Audio-Video opublikował zestawienie najczęściej utworów, które stacje radiowe grały w ubiegłym roku najczęściej. Airplay 2021 – co leciało najczęściej? Airplay to zestawienie najpopularniejszych utworów granych w polskich stacjach radiowych, przygotowywane przez firmę MicroBe na zlecenie Związku Producentów Audio-Video. System monitoruje i automatycznie analizuje strumienie audio-wideo w oparciu o autorskie algorytmy rozpoznawania utworów. Na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →