Facebook

Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski razem w zaskakującej odsłonie


27 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Niespodzianka! Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski ponownie połączyli swoje artystyczne siły. Tym razem możemy posłuchać tej dwójki we wspólnym, zaskakującym singlu Uciekinierzy.

Nowe, muzyczne odsłony Justyny Steczkowskiej

Nazywana divą polskiej sceny muzycznej, Justyna Steczkowska rzuciła się ostatnio w wir różnorodnych, bardziej i mniej zaskakujących współprac, wśród których znalazła się chociażby współczesna produkcja KOLORADO z Marzeną Ryt, przejmująca ballada z Marcinem MaciejczakiemNie poddawaj się oraz odświeżona wersja kultowej Dziewczyny Szamana z udziałem Leszka Możdżera. Kolejną muzyczną odsłonę Justyny Steczkowskiej uświetnił gościnny udział Arka Kłusowskiego.

Justyna Steczkowska & Marcin Maciejczak – Nie poddawaj się, posłuchaj!

Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski ponownie w duecie

Po raz pierwszy Arek Kłusowski i Justyna Steczkowska spotkali się w programie The Voice of Poland, gdzie Arek jako uczestnik dotarł aż do finału i dał się poznać szerszemu gronu odbiorców. Wtedy to dostaliśmy pierwszą próbkę możliwości, jakich może nam dostarczyć duet Steczkowska-Kłusowski. W finale artyści wykonali bowiem razem jeden z przebojów będącej w roli trenerki JustynySkłam.

Arek Kłusowski i Justyna Steczkowska – Skłam (The Voice of Poland)

Dostojny bunt, czyli Uciekinierzy, którzy łączą światy

Dziś artyści powracają w duecie, jednak w zupełne nowej odsłonie, bo z w pełni autorskim singlem Uciekinierzy. Choć powiedzieć, że udział Arka Kłusowskiego w tym utworze jest jedynie gościnny, to spory wyraz ignorancji wobec artysty, bowiem to właśnie autor zeszłorocznego Lumpeksu, który znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych albumów 2021 roku, napisał tekst do tej piosenki, o której sam mówi:

Cieszę się, że mogłem napisać tekst do tego utworu. 🙏 To mój komentarz do ostatnich wydarzeń na świecie. 🕯 Zresztą jestem ciekaw Waszych interpretacji. Myślę, ze ten duet Was zaskoczy!

Zobacz również: „Nie jestem głuptaskiem, którego wykreowała wytwórnia” – wywiad z Arkiem Kłusowskim

Justyna Steczkowska Arek Kłusowski Uciekinierzy
Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski / Facebook

Faktycznie, zaskoczenie to pierwsze, co poczułam po przesłuchaniu Uciekinierów. Wydaje mi się, że nie mieliśmy jeszcze okazji słyszeć Justyny Steczkowskiej w podobnym współczesnym wydaniu, zdecydowanie zresztą bliższym stylistyce, z której znamy Arka. Zaskoczenie to było oczywiście jak najbardziej pozytywne, bowiem wokalistka świetnie odnalazła się w tak popowej produkcji, za którą odpowiada Piotr Walicki.

Uciekinierów uświetnia jednak dodatkowo harfa Alicji Garczarek oraz charakterystyczne dla twórczości Justyny Steczkowskiej wokalizy, które dodają piosence eleganckiego sznytu. W efekcie singiel z Arkiem Kłusowskim, który zasili nową płytę artystki, to idealnie wyważone połączenie dwóch różnych światów muzycznych.

Kim jesteśmy? Wolnymi ludźmi, którzy przyszli tutaj, żeby rozwijać swoją świadomość? Czy uciekinierami żyjącymi w strachu przed samym sobą? Jakie lekcje odrabiamy w tym zaklętym kręgu MY “nieśmiertelni, którzy trwamy w wojnie”? Czy potrafimy odpowiedzieć sobie na to pytanie? “I stanąć ze sobą twarzą w twarz, powiedzieć tak to ja To ten prawdziwy ja”? I prawdziwy czyli jaki…? “To tyle…” A może to właśnie “AŻ TYLE”. Przyszłością świata zawsze byliśmy i będziemy MY… od zmian w nas samych zaczyna się zmieniać świat… ❤️

– czytamy w opisie utworu.
Justyna Steczkowska Arek Kłusowski Uciekinierzy
Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski / Facebook

Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski w zaskakującym wydaniu

Premierę wspólnego utworu Justyny Steczkowskiej i Arka Kłusowskiego uświetnił dodatkowo zaskakujący, utrzymany w wojennej stylistyce, klimatyczny teledysk w reżyserii Henry’ego Szymańskiego, w którym artyści odgrywają role… tytułowych Uciekinierów! Zdjęcia do klipu wykonał Arek Tomiak, a za montaż odpowiada Mateusz Rybka, a kolei efekty wizualne, których nie brakuje to działo Pawła Ruszkiewicza z Madpropeller. Jak podkreśla sama Justyna Steczkowska – ten teledysk to prawdopodobnie jedyna i niebywała okazja, żeby zobaczyć ją w tak niecodziennym wydaniu, w ramach którego charakterystyczne dla wokalistki szykowne i eleganckie kreacje wyparły glany, jeansy ponure, szare barwy i umorusana w błocie twarz. Sprawdźcie sami!

Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski – Uciekinierzy, posłuchaj i zobacz teledysk!

Niespodzianka! Justyna Steczkowska i Arek Kłusowski ponownie połączyli swoje artystyczne siły. Tym razem możemy posłuchać tej dwójki we wspólnym, zaskakującym singlu Uciekinierzy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nowe, muzyczne […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →