Arek Kłusowski i Mery Spolsky śpiewają o byciu „Dziećmi z Prowincji”

Obserwuj nas na instagramie:

Arek Kłusowski zaprosił na swój nowy album Lumpeks wyjątkowego gościa. Mery Spolsky zasiliła tracklistę tego wydawnictwa i zaśpiewała z Arkiem w utworze Dzieci z Prowincji.

Lumpeks – nowy album Arka Kłusowskiego już jest

Wyczekiwany, drugi album Arka Kłusowskiego właśnie się ukazał. Atmosferę przed premierą skutecznie podgrzały single Antarktyda oraz Idealny Syn, które rozgościły się już na radiowych listach przebojów, a całość prezentuje się nie gorzej. Lumpeks to bowiem 11 słodko gorzkich utworów, pełnych tanecznego vibe’u i refleksji nad społeczeństwem, w którym żyjemy.

Zobacz również: „Nie jestem głuptaskiem, którego wykreowała wytwórnia” – wywiad z Arkiem Kłusowskim

Arek Kłusowski – Antarktyda

Arek Kłusowski i Mery Spolsky we wspólnym utworze Dzieci z Prowincji

Arek jeszcze przed premierą albumu postanowił dorzucić nieco oliwy do ognia, zdradzając swojego jedynego, muzycznego gościa, który uświetnił tracklistę Lumpeksu. A jest nim Mery Spolsky – najbardziej pozytywna skandalistka polskiej sceny alternatywnej! Artyści stworzyli razem utwór Dzieci z Prowincji. Sam Arek napisał wtedy na swoim Facebooku o współpracy z Mery:

Niespodzianka! Moim wyjątkowym i niepowtarzalnym gościem na płycie będzie jedyna w swoim rodzaju Mery Spolsky. Razem stworzyliśmy i nagraliśmy utwór Dzieci z Prowincji. Numer powstał prawie rok temu w lipcu 2020 i do tej pory trzymaliśmy to w tajemnicy. Mery poznałem wiele lat temu podczas jej debiutu! Był to pewien koncert w telewizji. Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie! Po wielu latach nasze drogi się przecięły towarzysko, a później zawodowo. Mery była jedną z tych osób, które wspierały mnie w debiucie i zawsze trzymała kciuki, także za innych artystów! Robi to do dziś! jestem wielkim fanem jej twórczości i performensów na żywo. Zrobiła niezłą rewolucje w polskiej muzyce, a teraz mam zaszczyt gościć ją na swoim albumie. Dziękuję!!!

Arek Kłusowski Mery Spolsky Dzieci z Prowincji
Arek Kłusowski i Mery Spolsky w studiu

Artyści nie zdradzili jeszcze, czy ich wspólny utwór doczeka się teledysku i będzie kolejnym singlem promującym nowy album Arka Kłusowskiego. Jednak trzeba przyznać, że Dzieci z Prowincji to prawdziwa, energetyczna bomba muzyczna, która z pewnością poradziłaby sobie nie gorzej niż świetnie przyjęte, przedpremierowe Antarktyda czy Idealny syn! Posłuchajcie sami!

Arek Kłusowski – Dzieci z prowincji feat. Mery Spolsky

To zresztą nie pierwsza współpraca Mery Spolsky i Arka Kłusowskiego. Artyści wraz z Julią Wieniawą kilka miesięcy temu stworzyli również świąteczny przebój Wspólna Chwila.

Julia Wieniawa, Mery Spolsky, Arek Kłusowski – Wspólna Chwila


Nie tylko Arek Kłusowski. Mery Spolsky o swoich nadchodzących współpracach

Dodatkowo, na swoim profilu na Facebooku, Mery Spolsky zdradziła, że to nie jedyna jej współpraca, która ukaże się w najbliższym czasie. Oprócz Arka, Mery zaśpiewała u boku jeszcze jednego mężczyzny. I tu zaskoczenie bo będzie nim… Sarius! Artyści stworzyli razem kawałek Testy, który zasili tracklistę nadchodzącego krążka rapera – Antihype 2.

Sarius Mery Spolsky Antihype 2
Mery Spolsky na albumie Sariusa “Antihype 2”

Arek Kłusowski w Miastosferze

Już w najbliższy wtorek, 25 maja, Arek Kłusowski będzie naszym gościem w podcaście Miastosfera, gdzie porozmawia z nim nasz duet redaktorski Novika oraz Mr. Lex. Bądźcie punktualnie o godzinie 20:00 na kanale Idę w Tango na YouTube!

Arek Kłusowski zaprosił na swój nowy album Lumpeks wyjątkowego gościa. Mery Spolsky zasiliła tracklistę tego wydawnictwa i zaśpiewała z Arkiem w utworze Dzieci z Prowincji. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →