Arek Kłusowski zapowiada nowy album singlem „Idealny Syn”


16 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Czy Arek Kłusowski to Idealny Syn? Artysta w swoim najnowszym singlu zwraca uwagę na problem wygórowanych oczekiwań, z którym w pewnym stopniu mierzy się każdy z nas. Sprawdźcie!

Arek Kłusowski z kolejnym przebojowym, ale równie istotnym singlem Idealny Syn

Arek Kłusowski przez długi czas zajmował się pisaniem piosenek dla innych artystów. Te bardzo często podbijały najpopularniejsze, radiowe listy przebojów. Dziś artysta sam postanowił zawalczyć o te laury ze swoim autorskim materiałem.

I tak też się stało z jego ostatnim, świetnie przyjętym singlem Antarktyda, którym Arek zapowiedział nowy etap swojej kariery. Dziś artysta zapisuje kolejną kartkę tego rozdziału, zatytułowaną Idealny Syn.

Zobacz również: Arek Kłusowski: „Spokój jest wyższą siłą niż miłość” – wywiad

Arek Kłusowski Idealny Syn singiel album Lumpeks
Arek Kłusowski – Idealny Syn, okładka albumu

Czy Arek Kłusowski to Idealny Syn?

Idealny Syn to najnowszy singiel Arka – ponownie pełen muzycznych odniesień do lat 80/90. Tekstowo utwór porusza kolejne istotne kwestie społeczne, opisując problem, z którym zmaga się niemalże każdy z nas. Bo kto kiedykolwiek nie musiał walczyć z oczekiwaniami, stawianymi nam przez naszych najbliższych?

Sam Arek przybliża nieco kwestię, którą poruszył w swoim najnowszym singlu:

Idealny Syn to utwór o wygórowanych ambicjach nałożonych przez nasze rodziny na nas. Często los bywa przewrotny i ciężko jest sprostać wymaganiom. Pomysł reżysera – Miłosza Sakowskiego pokazuje ze mimo skrajnie różnych przeciwieństw osobowości wszyscy mierzymy się z tymi samymi problemami. Pogoń za ideałem, niedoścignione wzorce, nieustanna presja i narzucane konwenanse. Z tym mierzymy się od dziecka. Nie ma recepty na doskonałość. Jesteśmy piękni tacy, jacy jesteśmy.

Wspomniany Miłosz Sakowski, reżyser wielobarwnego teledysku do singla Idealny Syn, trafnie opisuje charakterystyczną cechę twórczości Arka:

To co ujęło mnie w utworach Arka to, że opowiadając intymne historie, porusza jednocześnie kwestie ważne społecznie. Łączy wrażliwość na detal z opowiadaniem uniwersalnym. Moją ambicją było oddać w teledysku ducha tego sposobu myślenia; opierając klip na metaforze podróży, mogliśmy ukazać zarówno osobistą drogę bohatera, jak również dotknąć szerszego kontekstu – naszej rzeczywistości tu i teraz. Ona wymaga by ją dziś opisywać i próbować zrozumieć.

Arek Kłusowski otwiera swój własny Lumpeks

Sam singiel to nie koniec niespodzianek, które przygotował dla nas Arek Kłusowski. Artysta zapowiedział również oficjalnie premierę swojego nowego albumu. Lumpeks ukaże się już 21 maja i będzie zawierał 11 nowych, nie mniej przebojowych kawałków.

Arek Kłusowski – Lumpeks, tracklista płyty

 1. Nie przechodźmy na Ty
 2. Antarktyda
 3. Idealny syn
 4. Lumpeks
 5. Nie bądźcie tacy
 6. Papierowy dom
 7. Nie kochasz się
 8. Dzieci z prowincji
 9. Szarobury
 10. Nasza klasa
 11. Słodki koniec tych dni

Lumpeks – nowy album Arka Kłusowskiego nadchodzi!

Nowy album Arka Kłusowskiego już teraz możecie zamawiać w preorderze na stronie sklepzmuzyka.pl. A niech najlepszą zachętą do oczekiwania na tę premierę będzie rekomendacja samego autora:

Zawsze twierdziłem, że sztuka powinna być o czymś, zabierać głos w ważnych sprawach. A skoro ja jestem teraz w takim miejscu, w którym ten głos mam, to nieskromnie postanowiłem się wypowiedzieć w sposób dosadny i bezkompromisowy. Na płycie Lumpeks znajdziecie eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności. Śpiewam o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie. Na Lumpeksie jednak nie rozliczam się tylko ze światem, ale także ze sobą, z toksycznymi relacjami i swoją przeszłością. Te czasem trudne do przełknięcia tematy zamknąłem w tanecznej, energetycznej formie melodyjnych piosenek, w których czuć echa lat 80.

Arek Kłusowski Idealny Syn singiel album Lumpeks
Arek Kłusowski – Lumpeks, okładka albumu

Czy Arek Kłusowski to Idealny Syn? Artysta w swoim najnowszym singlu zwraca uwagę na problem wygórowanych oczekiwań, z którym w pewnym stopniu mierzy się każdy z nas. Sprawdźcie! Arek Kłusowski z kolejnym przebojowym, ale równie istotnym singlem Idealny Syn Arek Kłusowski przez długi czas zajmował się pisaniem piosenek dla innych artystów. Te bardzo często podbijały […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →