kadr z klipu do utworu "pushin p" Gunny, Future'a i Young Thuga

Young Thug z pierwszą wypowiedzią od czasu aresztowania: “Tu nie chodzi o mnie czy o YSL


14 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Young Thug po raz pierwszy zabrał publicznie głos od czasu swojego aresztowania. Odniósł się do wykorzystania jego twórczości przez prokuraturę. Sprawdź szczegóły.

Young Thug przemówił z aresztu

Sprawa Young Thuga i jego ekipy YSL jest jedną z najgłośniejszych w ostatnich miesiącach w rapowym świecie. Thug i 27 członków jego ekipy zostali oskarżeni w 56-punktowym akcie, w którym znalazły się m.in. takie przestępstwa jak morderstwa i ich usiłowania, nielegalne posiadanie broni czy handel narkotykami. Rozprawa Young Thuga i YSL odbędzie się w styczniu 2023 roku, natomiast kilka dni temu został odrzucony wniosek o wypuszczenie rapera za kaucją. 12 czerwca, podczas festiwalu Hot 97 Summer Jam w New Jersey został wyświetlony krótki film z pierwszą publiczną wypowiedzią Thuggera zza krat:

Tu Thug. Chcę tylko podziękować wszystkim moim przyjaciołom i mojej rodzinie za przybycie i wspieranie nas. Wasze wsparcie w tym czasie wiele dla nas znaczy. Tu nie chodzi tylko o mnie czy YSL, zawsze używam mojej muzyki jako formy artystycznego wyrazu, a teraz widzę, że czarni artyści i raperzy nie mają tej wolności. Wszyscy proszę, podpiszcie petycję ‘Protect Black Art’ i módlcie się za nas. Kocham was wszystkich.

Wiadomość od Young Thuga

Petycja przeciwko wykorzystywaniu twórczości w sądach

Petycja, o której mówi Young ThugProtect Black Art, to projekt Kevina Lilesa mający na celu ochronę rapowych artystów przed wykorzystaniem ich tekstów w sądzie. Jak mówi sam autor petycji:

Ta praktyka jest pogwałceniem Pierwszej Poprawki do Ustawy o Ochronie Mowy i Twórczej Ekspresji. Karze ona już zmarginalizowane społeczności i przemilcza ich historie o rodzinie, walce, przetrwaniu i triumfie. Jest to atak na tle rasowym, a ta haniebna i nieamerykańska praktyka musi się skończyć.

Petycja Lilesa nie jest jedyną inicjatywą w tej sprawie. W styczniu nowojorscy politycy przedstawili projekt ustawy Rap Music on Trial, która ograniczyłaby wykorzystanie “twórczej ekspresji” jako dowodu przestępstwa. Poparli ją JAY-Z, Big Sean, Fat Joe, Killer Mike i Meek Mill, który wyraził także swoje poparcie dla Young Thuga i Gunny podczas swojego występu na Summer Jam.

Young Thug po raz pierwszy zabrał publicznie głos od czasu swojego aresztowania. Odniósł się do wykorzystania jego twórczości przez prokuraturę. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →