kadr z klipu do utworu „The London” Young Thuga, J.Cole'a i Travisa Scotta

Young Thug usłyszał listę zarzutów w sprawie YSL


05 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Raper został oskarżony między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Young Thug i YSL z poważnymi zarzutami

9 maja 2022 roku 28 członków kolektywu YSL (w tym jego założyciel, raper Young Thug) zostało aresztowanych pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W 56-punktowym akcie oskarżenia znalazło się m.in. morderstwo, nielegalne posiadanie broni czy posiadanie narkotyków w celu dalszej dystrybucji. Wczoraj oficjalną listę zarzutów usłyszał sam Young Thug. Znajdują się na niej udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie marihuany i kodeiny w celu dystrybucji, posiadanie kokainy, a także posiadanie broni palnej oraz pistoletu maszynowego bez zezwolenia.

Patrząc na początkowe zarzuty postulowane przez prokuraturę raperowi i tak się upiekło. Początkowo, według prokuratury, dwóch współpracowników YSL twierdziło, że „czekało na zgodę” Thuga na zabójstwo YFN Lucciego, gdy ten przebywał w więzieniu. Najwyraźniej jednak nie udało się zebrać wystarczających dowodów, by dołączyć zlecenie zabójstwa do aktu oskarżenia. Sam Thugger twierdzi, że nie jest winny żadnego z zarzucanych mu czynów.

Juice WRLD – Bad Boy ft. Young Thug (Directed by Cole Bennett)

Wykorzystanie tekstów

O sprawie Young Thuga i YSL było bardzo głośno jeszcze z jednego powodu. Kontrowersje wzbudzało wykorzystanie tekstów Thuga jako materiału dowodowego w sprawie. Mówiło się o 9 utworach, między innymi o nagranym wspólnie z Gunną Ski z 2021 roku, a także o gościnnej zwrotce u Juice’a WRLD-a w utworze Bad Boy. Prokuratura doszukiwała się w nich przyznania się do zamordowania matki wspomnianego już YFN Lucciego, z którym Thugger był skonfliktowany. Wykorzystanie przez prokuraturę fragmentów utworów przyczyniło się do powstania petycji Protect Black Art przeciwstawiającej się takim precedensom. Do jej podpisania zachęcał sam Young Thug w wideo nagranym prosto z celi:

Tu Thug. Chcę tylko podziękować wszystkim moim przyjaciołom i mojej rodzinie za przybycie i wspieranie nas. Wasze wsparcie w tym czasie wiele dla nas znaczy. Tu nie chodzi tylko o mnie czy YSL, zawsze używam mojej muzyki jako formy artystycznego wyrazu, a teraz widzę, że czarni artyści i raperzy nie mają tej wolności. Wszystkich proszę: podpiszcie petycję Protect Black Art i módlcie się za nas. Kocham was wszystkich.

Raper został oskarżony między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Young Thug i YSL z poważnymi zarzutami 9 maja 2022 roku […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →