kadr z klipu do utworu „Ski" Young Thuga i Gunny

To może być zwrot w historii gangsterskich powiązań z rapem w USA. Young Thug zagrożony nawet dożywociem

Obserwuj nas na instagramie:

Young Thug jest jednym z 28 członków swojego kolektywu YSL oskarżonych o liczne przestępstwa, m.in. usiłowanie zabójstwa czy handel narkotykami. Prokuratura wykorzystuje rzekomo fragmenty utworów Thuggera, któremu może grozić nawet dożywocie.

Young Thug i YSL z poważnymi zarzutami

W poniedziałek 9 maja 28 członków kolektywu YSL, w tym jego założyciel, raper Young Thug, zostało aresztowanych pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W 56-punktowym akcie oskarżenia w ich stronę znajdują się m.in. morderstwo, nielegalne posiadanie broni czy posiadanie narkotyków w celu dalszej dystrybucji. Sam Thugger jest oskarżony o nielegalne posiadanie broni oraz dystrybucję metamfetaminy, hydrokodonu i marihuany. Ponadto według prokuratury dwóch świadków, współpracowników YSL twierdzi, że “czekali na zgodę” Young Thuga na ponowną próbę zabójstwa YFN Lucciego, gdy ten przebywał w więzieniu. Na liście zarzutów skierowanych w jego stronę znajduje się także wypożyczenie samochodu, który został później “użyty do zabójstwa Donovana Thomasa, Jr, członka konkurencyjnego gangu”. Jak widać, zarzuty są bardzo poważne, a według najczęstszych doniesień Thuggerowi grozi od 5 do 20 lat pozbawienia wolności, choć nie brakuje głosów nawet o dożywociu.

Young Thug & Gunna – Ski 

Teksty jako materiał dowodowy

Największe kontrowersje wzbudza jednak wykorzystanie tekstów Young Thuga jako materiału dowodowego w sprawie. Mówi się o 9 utworach, wydanych na przestrzeni 7 lat, począwszy od Eww z 2014 roku, kończąc na nagranym wspólnie z Gunną Ski z 2021 roku. W akcie oskarżenia wymieniono również m.in. utwory Anybody (“I never killed anybody but I got something to do with that body”), Just How It Is (“Gave the lawyer close to two mil, he handles all the killings”) oraz Take It to Trial (“For slimes you know I kill, trial, I done beat it twice, state, I’m undefeated like feds came and snatched me”). Wniosek o zwolnienie rapera za wpłaceniem kaucji został dziś odrzucony. Według pogłosek oraz dokumentów krążących po sieci zatrzymanie członków YSL to element szerszej zorganizowanej akcji, mającej na celu rozbicie powiązań raperów z grupami przestępczymi. Jeśli okaże się to prawdą, być może niedługo będziemy mówić o jednym z największych zwrotów w historii amerykańskiego rapu, a szczególnie bardzo popularnego odłamu gangsta, który reprezentowali niegdyś m.in. tacy legendarni artyści jak N.W.A.

Young Thug jest jednym z 28 członków swojego kolektywu YSL oskarżonych o liczne przestępstwa, m.in. usiłowanie zabójstwa czy handel narkotykami. Prokuratura wykorzystuje rzekomo fragmenty utworów Thuggera, któremu może grozić nawet dożywocie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →