Materiały prasowe

Young Thug chce pomóc afrykańskim studentom, którzy są w Ukrainie

Podziel się newsem:

Young Thug wzywa cały amerykański przemysł muzyczny do zjednoczenia się w celu pomocy afrykańskim studentom w Ukrainie, którzy nie mogą opuścić tego kraju. Sprawdź.

Young Thug chce pomagać

Young Thug wyciąga pomocną dłoń w stronę afrykańskich imigrantów, którzy utknęli w Ukrainie i którzy nie mogą uciec z tego kraju przez rosyjską inwazję. Według magazynu Business Insider, władze Ukrainy stosują politykę „Ukraińcy pierwsi”, przez którą czarnoskórzy mieszkańcy państwa nie mogą przekroczyć polskiej granicy.

Raper opublikował post na Instagramie, w którym nawołuje przemysł muzyczny do zjednoczenia się i pomocy afrykańskim studentom w opuszczeniu Ukrainy.

Jeśli choć część moich rapowych braci do mnie dołączy, to chcę pomóc Afrykanom wydostać się z Ukrainy, jak tylko mogę, choć czuję, że mogą nam na to nie pozwolić. Ktokolwiek posiada informacje na temat form udzielania im pomocy, niech odezwie się do mnie ASAP, jestem gotowy.

– napisał artysta

Przeczytaj także: Barto Katt przekaże część dochodów z koncertu na rzecz Ukrainy

Wielu spośród afrykańskich studentów podzieliło się swoimi historiami w social mediach. Podają, że ukraińskie władze nie pozwalają czarnoskórym wsiadać do busów czy pociągów prowadzących do Polski. Dostępnych jest wiele nagrań, przedstawiających nawet kobiety z 3-miesięcznymi dziećmi, którym odmówiono schronienia czy transportu. Są również podobne historie od studentów z Indii, którzy także nie mogą opuścić Ukrainy.

Przeczytaj także: Artyści dla Ukrainy. Zebrano prawie milion złotych

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

Young Thug wzywa cały amerykański przemysł muzyczny do zjednoczenia się w celu pomocy afrykańskim studentom w Ukrainie, którzy nie mogą opuścić tego kraju. Sprawdź. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →