Materiały prasowe

Young Thug chce pomóc afrykańskim studentom, którzy są w Ukrainie

Obserwuj nas na instagramie:

Young Thug wzywa cały amerykański przemysł muzyczny do zjednoczenia się w celu pomocy afrykańskim studentom w Ukrainie, którzy nie mogą opuścić tego kraju. Sprawdź.

Young Thug chce pomagać

Young Thug wyciąga pomocną dłoń w stronę afrykańskich imigrantów, którzy utknęli w Ukrainie i którzy nie mogą uciec z tego kraju przez rosyjską inwazję. Według magazynu Business Insider, władze Ukrainy stosują politykę „Ukraińcy pierwsi”, przez którą czarnoskórzy mieszkańcy państwa nie mogą przekroczyć polskiej granicy.

Raper opublikował post na Instagramie, w którym nawołuje przemysł muzyczny do zjednoczenia się i pomocy afrykańskim studentom w opuszczeniu Ukrainy.

Jeśli choć część moich rapowych braci do mnie dołączy, to chcę pomóc Afrykanom wydostać się z Ukrainy, jak tylko mogę, choć czuję, że mogą nam na to nie pozwolić. Ktokolwiek posiada informacje na temat form udzielania im pomocy, niech odezwie się do mnie ASAP, jestem gotowy.

– napisał artysta

Przeczytaj także: Barto Katt przekaże część dochodów z koncertu na rzecz Ukrainy

Wielu spośród afrykańskich studentów podzieliło się swoimi historiami w social mediach. Podają, że ukraińskie władze nie pozwalają czarnoskórym wsiadać do busów czy pociągów prowadzących do Polski. Dostępnych jest wiele nagrań, przedstawiających nawet kobiety z 3-miesięcznymi dziećmi, którym odmówiono schronienia czy transportu. Są również podobne historie od studentów z Indii, którzy także nie mogą opuścić Ukrainy.

Przeczytaj także: Artyści dla Ukrainy. Zebrano prawie milion złotych

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

Young Thug wzywa cały amerykański przemysł muzyczny do zjednoczenia się w celu pomocy afrykańskim studentom w Ukrainie, którzy nie mogą opuścić tego kraju. Sprawdź. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →