fot. Robert Pałka

Tomasz Kot, Karolina Gruszka i Grzegorz Damięcki w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza


26 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Tomasz Kot, Karolina Gruszka i Grzegorz Damięcki wcielą się w główne role w filmie Wyrwa, który jest ekranizacją powieści Wojciecha Chmielarza. Zobaczcie zdjęcia z produkcji.

Wyrwa – powieść Wojciecha Chmielarza doczeka się ekranizacji

Wyrwa to dzieło Bartosza Konopki, który ma na swoim koncie m.in. nominowany do Oscara krótkometrażowy film Królik po berlińsku, a także takie seriale jak Zachowaj spokój czy Nieobecni. W obsadzie, oprócz Kota, Gruszki i Damięckiego, znaleźli się także Olga Bołądź, Maria Pakulnis, Roman Gancarczyk oraz Konrad Eleryk. Scenariusz na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza stworzył Marcin Ciastoń.

Jest w Wyrwie coś ważnego o świecie i o nas samych. Odnalazłem w tej historii pewne elementy, które zainteresowały mnie osobiście, czyli temat kondycji mężczyzn we współczesnym świecie, ich sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To nie jest jednak opowieść tragiczna, o żałobie, czy traumie, ale o próbie wyjścia z niej. Intryga kryminalna służy tutaj do tego, by dać bohaterom powód do działania; bo jeśli stanie się coś złego, nie powinniśmy zapadać się w smutku i żalu, a właśnie działać, iść dalej.

mówi Bartosz Konopka, reżyser filmu
Wyrwa Tomasz Kot w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza
fot. Robert Pałka

Z kolei Tomasz Kot zapowiada:

W Wyrwie zachowane są wszystkie elementy charakterystyczne dla thrillera: tajemnica, jej odkrywanie, klimatyczne zdjęcia, o które dba nasz operator, Piotr Niemyjski. Ale jest też taki coenowski sznyt, którego jestem najbardziej ciekawy. Bohaterowie wystawieni na ekstremalne wręcz doznania co raz pakują się w komiczne sytuacje, które pozwalają rozładować to napięcie.

Wyrwa Tomasz Kot w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza
fot. Robert Pałka

Wyrwa – fabuła filmu

O czym będzie film? W opisie od dystrybutora czytamy: Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił.

Wyrwa Tomasz Kot w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza
fot. Robert Pałka
Wyrwa Tomasz Kot w ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza
fot. Robert Pałka

Premiera Wyrwy zaplanowana jest na pierwszą połowę 2023 roku. Za produkcję odpowiadają CANAL+ i Kino Świat.

Nie będzie to pierwsza ekranizacja powieści Wojciecha Chmielarza. W 2019 roku ukazał się serial na podstawie książki Żmijowisko.

Tomasz Kot, Karolina Gruszka i Grzegorz Damięcki wcielą się w główne role w filmie Wyrwa, który jest ekranizacją powieści Wojciecha Chmielarza. Zobaczcie zdjęcia z produkcji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →