„Detektyw Forst"/ materiały prasowe

Netflix zapowiada kolejne polskie produkcje. Ogłoszono aż 18 nowych tytułów


12 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix tworzy coraz więcej polskich filmów i seriali. Serwis właśnie ogłosił, że w nadchodzącym czasie doczekamy się 18 nowych, rodzimych produkcji. Sprawdźcie szczegóły.

Polskie produkcje z szansą na międzynarodowy rozgłos

Dzięki temu, że Netflix dociera do widzów w ponad 190 krajach, efekty pracy filmowców z Polski można oglądać na całym świecie.

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów.

– mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix

Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem.

– mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix

Jeszcze w kwietniu fani Netflixa zobaczą wcześniej zapowiadane Poskromienie złośnicy, 365 dni: Ten dzień i Zachowaj spokój, a w kolejnych miesiącach również Królową i Wielką wodę oraz Sexify 2. To jednak nie koniec. Lista planów na ten i kolejny rok się rozrasta. Wkrótce na Netflixa trafi aż 9 nowych filmów i 9 seriali.

18 nowych polskich produkcji Netflix | Oficjalna zapowiedź

Z książkowych stron na ekran

Wśród zapowiadanych nowości znalazło się kilka ekranizacji powieści. Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym Detektyw Forst na podstawie twórczości Remigiusza Mroza. W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc. Namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie w filmowej adaptacji romansu Anny Szczypczyńskiej Dzisiaj śpisz ze mną. Do przemyśleń skłoni widzów także Informacja zwrotna z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. To serialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Powstaje także pełna przygód ekranizacja Pana Samochodzika i Templariuszy.

Netflix zapowiada 18 nowych polskich produkcji
Detektyw Forst , fot. materiały prasowe

Mocne filmy

Na Netflix trafi HELLHOLE, który śmiało pogrywa z konwencją gatunkową horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy.

Duże emocje wywołają także Broad Peak – dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów – oraz film katastroficzny The Hive. We Freestyle obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty, kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą. Tu w głównej roli wystąpi Maciej Musiałowski.

Netflix zapowiada 18 nowych polskich produkcji
Broad Peak, fot. materiały prasowe

Siła jest kobietą

Serialowa czarna komedia Gang Zielonej Rękawiczki to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie Dzień Matki poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial Brokat zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W Infamii (tytuł roboczy) będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie.

Śmiech, łzy i tajemnice

Komedia romantyczna Jeszcze przed Świętami to historia, w której trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się Pewnego razu na krajowej jedynce, kiedy to grupa nieznajomych przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Natomiast serial komediowy Gry rodzinne rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy to sekrety i kłamstwa. Noc w przedszkolu to czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem.

Netflix zapowiada 18 nowych polskich produkcji
Jeszcze przed Świętami, fot. materiały prasowe

Trójkąty i kwadraty

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie Dziewczyna i kosmonauta, o której serce rywalizować będą dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Uczucia skomplikują relacje także w Lovzone, poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery – jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.

Netflix tworzy coraz więcej polskich filmów i seriali. Serwis właśnie ogłosił, że w nadchodzącym czasie doczekamy się 18 nowych, rodzimych produkcji. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →