Andrzej Seweryn jako drag queen w nowym serialu Netflixa – “Królowa”


11 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix ogłosił nowy miniserial polskiej produkcji o tytule Królowa. W 4-odcinkowym serialu Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie zobaczymy także Marię Peszek oraz Julię Chętnicką.

Królowa – Andrzej Seweryn w roli drag queen w nowym serialu Netflixa

Netflix ogłosił obsadę najnowszego polskiego miniserialu, do którego zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. To historia Sylwestra — emerytowanego krawca i drag queen, który 50 lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. W głównej roli zobaczymy Andrzeja Seweryna.

“Królowa” to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice

– czytamy w komunikacie Netflixa

Sprawdź także: Netflix zapowiada polski serial science-fiction „Otwórz oczy”

Za kamerą stoi Łukasz Kośmicki (Ukryta gra, Klangor). Autorami scenariusza są Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Za produkcję odpowiada studio Opus TV (Klangor, Kruk). Oprócz Seweryna w obsadzie miniserialu znalazły się Maria Peszek, która zagra Wiolettę, córkę Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca, prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek i samotnie wychowuje nastoletnią córkę i Julia Chetnicka w roli Izabeli – 18-letniej córki Wioletty.

Premiera serialu w przyszłym roku na platformie Netflix.

Netflix ogłosił nowy miniserial polskiej produkcji o tytule Królowa. W 4-odcinkowym serialu Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie zobaczymy także Marię Peszek oraz Julię Chętnicką. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →