Netflix zapowiada polski serial science-fiction “Otwórz oczy”


19 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny – Otwórz oczy. Tym razem jest to produkcja z gatunku science-fiction. Zobaczcie pierwsze zdjęcia.

Otwórz oczy – Netflix zapowiada kolejny polski serial oryginalny

Otwórz oczy to 6-odcinkowy serial w reżyserii Anny Jadowskiej (Erotica 2022, Dzikie róże) i Adriana Panka (Wilkołak, Daas). Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk Druga szansa. W głównych rolach zobaczymy Marię Wawreniuk oraz Ignacego Lisa (który zagrał także w innej polskiej produkcji Netflixa Erotica 2022). Serial ma się pojawić na Netflixie w 2021 roku.

W opisie serialu czytamy: Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Otwórz oczy to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

Anna Jadowska, reżyserka serialu

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę, kręcąc tę historię!

Adrian Panek, reżyser serialu

Zobaczcie pierwsze zdjęcia zapowiadające serial:

Netflix Otwórz oczy
fot. materiały prasowe
Netflix Otwórz oczy
fot. materiały prasowe
Netflix Otwórz oczy
fot. materiały prasowe

Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny – Otwórz oczy. Tym razem jest to produkcja z gatunku science-fiction. Zobaczcie pierwsze zdjęcia. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Otwórz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →