PAP

„Wielka woda” nadciąga. Znamy obsadę kolejnego polskiego serialu Netflixa.


04 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Po premierze drugiego sezonu Rojst, która odbyła się całkiem niedawno, przyszedł czas na kolejny polski serial spod szyldu platformy Netflix. Przed Wami Wielka woda i jej obsada!

Netflix i polskie produkcje

Przeglądając nie tak dawno Netflixa, wpadłem w taki mały wir, który zapoczątkował serial Rojst. Obejrzałem oba sezony, nadrobiłem także Drogówkę, Układ zamknięty, Jestem mordercą i… Na tym koniec. Część pozostałych polskich filmów na Netflixie widziałem, część mnie w ogóle nie interesuje i podobnie rzecz ma się z serialami. Parę miesięcy temu obejrzałem także Artystów – swoją drogą bardzo dobry serial – i wtedy również złapałem się na tym, że w sumie chętnie pociągnąłbym ten polski maraton, ale po prostu nie miałem czym. Wszystkie 10 sezonów Rancza raczej mnie zniechęca niż zachęca, bo jest tego dużo, seriale typu O mnie się nie martw raczej nie są dla mnie, nawet jako odmóżdżacze.

Rojst’97 Jana Holoubka (bo to właśnie druga odsłona serialu powstała dla Netflixa) chociaż miała swoje wady, to była całkiem dobra. Jest jeszcze ten nieszczęsny 1983, który zebrał raczej negatywne opinie i szczerze mówiąc, nie przyciąga mnie do siebie w żaden sposób. Może wynika to z mojej niechęci do ogólnego przesytu tematyką związaną z PRL-em i Związkiem Radzieckim albo z tym ciągłym osadzaniem akcji polskiego serialu w przeszłości?

Wielka woda z mocną obsadą

Czy Wielka woda zmieni jakoś moje podejście? Może tak, może nie. Serial Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej opowie o powodzi tysiąclecia, która zaatakowała Polskę w 1997 roku. Fala powodziowa zbliża się do Wrocławia i aby uchronić miasto przed poważniejszymi stratami, zapada decyzja o przerwaniu wałów w okolicznych wsiach, w celu rozlania wody po zabudowaniach i polach. Trójka głównych bohaterów będzie musiała zmierzyć się z konsekwencjami tej sytuacji.

W rolach głównych wystąpią: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Blanka Kot, oraz Anna Dymna i Jerzy Trela. W serialu mają także pojawić się między innymi Tomasz Kot i Piotr Rogucki. Zdjęcia rozpoczęły się 3 sierpnia we Wrocławiu. Wielka woda nie ma wyznaczonej konkretnej daty premiery i na Netflixa trafi w przyszłym roku.

„Wielka woda” nadciąga. Znamy obsadę kolejnego polskiego serialu Netfliksa.

Po premierze drugiego sezonu Rojst, która odbyła się całkiem niedawno, przyszedł czas na kolejny polski serial spod szyldu platformy Netflix. Przed Wami Wielka woda i jej obsada! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Kup bilet na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →