kadr z „Akademia Pana Kleksa" (1984)

Powstaje nowa „Akademia Pana Kleksa”. Kto wystąpi w tytułowej roli?

Podziel się newsem:

Podczas wczorajszej konferencji prasowej ogłoszono obsadę nowej wersji Akademii Pana Kleksa. Kto zastąpi Piotra Fronczewskiego w głównej roli?

Nowa Akademia Pana Kleksa. Kogo zobaczymy w głównych rolach?

W nowej wersji ekranizacji książki Jana Brzechwy za kamerą stanie Maciej Kawulski (Jak pokochałam gangstera, Underdog, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa). W rolę Pana Kleksa wcieli się Tomasz Kot, który podczas wczorajszej konferencji prasowej spotkał się z Piotrem Fronczewskim, odtwórcą tej roli w filmie z 1984 roku. Sam Fronczewski również ma pojawić się w produkcji, ale w zupełnie innej roli, której na razie nie zdradzono.

Sprawdź także: Nowa Akademia Pana Kleksa to nie tylko film. W planach również metaverse i NFT

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się także, że w nowej wersji filmu uczniami Akademii nie będą wyłącznie chłopcy. Zamiast Adasia Niezgódki, którego w filmie z lat 80. zagrał Sławomir Wronka, pojawi się postać Ady, którą zagra Antonina Litwiniak.


Film Akademia Pana Kleksa powstał na podstawie powieści Jana Brzechwy z 1983 roku. O czym opowiada?

Dziesięcioletni Adaś Niezgódka rozpoczyna właśnie przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem, znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo oraz poznaje tajemniczego fryzjera Filipa Golarza. Ten ostatni wprowadza do Akademii chłopca – robota, żeby ją zniszczyć…

– czytamy w opisie produkcji

Film z 1984 roku doczekał się licznych kontynuacji: Podróże Pana Kleksa (1986), Pan Kleks w kosmosie (1988) i Tryumf Pana Kleksa (2001).

Podczas wczorajszej konferencji prasowej ogłoszono obsadę nowej wersji Akademii Pana Kleksa. Kto zastąpi Piotra Fronczewskiego w głównej roli? Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Nowa Akademia Pana Kleksa. Kogo zobaczymy w głównych rolach? […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →