O czym mówią porosty. Debata międzygatunkowa.

O czym mówią porosty. Debata międzygatunkowa.

26 września 2021, Niedziela

Przystań Nowa Fala

Bulwar Gen. George’a Smitha Pattona, Warszawa

Start: godz. 14:00

Podziel się:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Przystań Nowa Fala zapraszają na finał rezydencji edukacyjnej Zofii Kwasieborskiej Keller – artystki wizualnej, która w swojej praktyce skupia się na przyrodzie, korzystając z nauk humanistycznych.
Prowadzi ona długofalowy projekt artystyczno-badawczy Przemierzanie przestrzeni i akumulowanie impresji oparty na dryfach. Jego kolejne realizacje miały miejsce w Paryżu, Bogocie, Tokio, Jerozolimie i Tel-Awiwie.
W Warszawie artystka proponuje przyjrzeć się stanowi środowiska na Wisłą. Zaprasza do współtworzenia Przestrzeni dialogu międzygatunkowego:
🌱
Natura nie potrzebuje naszej opieki, lecz przestrzeni i wolności, by móc się rozwijać.
Jako chodzące Muzeum przedryfujemy wspólnie z biologiem, doktorem Piotrem Zaniewskim przez nadwiślański, miejski pejzaż.

Od godziny 14:00 będziemy przechodzić drogami porostów przyczajonych na pniach drzew, przylegające do głazów, murów. Będziemy przyglądać się rozrzeźbionym formą, które tworzą ciała tych wyjątkowych istot. Zastanowimy czego możemy się dowiedzieć od od porostów, o naszym środowisku, ale może i o nas samych?

Po dryfie, o godzinie 16:00 spotkamy się w Przystani Nowa Fala. Rozmowa będzie okazją do wymiany obserwacji i doświadczeń biologów, artystek, humanistek i publiczności. Wsłuchanie się w głosy istot innych niż ludzkie będzie wstępem do debaty międzygatunkowej.
Wydarzenie odbywa się w ramach współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Przystani Nowa Fala pod hasłem Muzeum jeszcze bardziej nad Wisłą.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →