fot. Facebook/Eldo

Wielki powrót zespołu Grammatik?


09 września 2021

Podziel się newsem:

Powrót zespołu Grammatik, czyli coś, na co wszyscy czekali od lat. Być może tego elektryzującego comebacku uświadczymy jeszcze przed końcem roku.

Grammatik to marka

Grammatik – supergrupa w stałym składzie Eldo i Jotuze, a przejściowym NOONa, Asha oraz Daniela Drumza zawiesiła działalność grając ostatni koncert w Pyzdrach w Wielkopolsce w roku 2008. Wydała uprzednio cztery znakomite albumy, które przeszły do kanonu polskiego rapu. W szczególności Światła Miasta. Ten album na zawsze odmienił rodzimy hip-hop. Przed jego ukazaniem, jedynym i wiodącym nurtem w tym gatunku był rap uliczny. Światła Miasta to początek rapu introspektywnego, wrażliwego i refleksyjnego na naszej scenie. Choć spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyki i publiczności, sprawił też, że Eldo razem z Jotuzem byli piętnowani przez innych raperów. Nie nazywano tego „prawdziwym rapem”. Po latach już nikt nie kwestionuje geniuszu krążka, a z jego klimatu czerpią inspiracje niezliczeni raperzy i beatmakerzy.

Grammatik
fot. Paweł Zanio

W końcu razem

Od momentu zawieszenia zespołu, Eldoka wydał osiem solowych projektów. Natomiast Jotuze nagrał jedynie gościnną zwrotkę na albumie producenckim Mikołaja Bugajaka oraz Piotra Kalińskiego (HV/NOON). Czy pod szyldem Grammatik, czy też po prostu jako Eldo/Jotuze – tego jeszcze nie wiemy – wiemy jednak, że w tym roku ukaże się wspólny projekt warszawiaków. Raper Eldo udzielił takiej informacji na koncertach Albo Inaczej w Łodzi, Poznaniu i Warszawie. To niespodziewany obrót akcji – wcześniej byliśmy poinformowani o nadchodzącej kolejnej solówce Eldoki, która miała nosić tytuł Alfa. Nie znamy jeszcze daty premiery krążka, nie wiemy też nakładem której wytwórni się ukaże. Jednego jednak możemy być pewni po wcześniejszych wspólnych dokonaniach tej dwójki – że otrzymamy od nich czyste złoto.

Powrót zespołu Grammatik, czyli coś, na co wszyscy czekali od lat. Być może tego elektryzującego comebacku uświadczymy jeszcze przed końcem roku. Grammatik to marka Grammatik – supergrupa w stałym składzie Eldo i Jotuze, a przejściowym NOONa, Asha oraz Daniela Drumza zawiesiła działalność grając ostatni koncert w Pyzdrach w Wielkopolsce w roku 2008. Wydała uprzednio cztery […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →