kadr z filmu "Spędziłem dzień z Bedoesem" K. Gonciarza

W kościele pw. Bedoesa SBM cuda, cuda się zdarzają


17 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Kościół pw. Bedoesa SBM w miejscowości Łąkie był tylko internetowym żartem do czasu, kiedy fizyczne kalendarze z takim właśnie opisem parafii zaczęły krążyć w gminie Lipka. Władze okręgu nawiązały kontakt z raperem, który zdecydował się wykorzystać kuriozalną sytuację dla szczytnych celów.

Bedoes – pierwszy polski raper, który został patronem Kościoła

Na początku stycznia gruchnęła wieść, że raper doczekał się swojej własnej… parafii. Jest chyba pierwszy polskim artystą, który został patronem kościoła i nawet, jeśli początkowo było to wyłącznie internetowym prankiem, to później, sprawa stała się nieco bardziej poważna.

Opis w Google może zmienić właściwie każdy, stąd żart raczej nieszkodliwy. W internetowej przestrzeni również pozbawiony konsekwencji, ale prank stał się urzeczywistniony, gdy okazało się, że gmina Lipka wydrukowała kalendarze zawierające dane z popularnych map. Tym sposobem Kościół Miłosierdzia Bożego został przemianowany na Kościół Rzymskokatolicki Pw. Bedoesa SBM.

Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM 2020

– napisano w kalendarzu w trzech językach.

Przeczytaj: Kościół pw. Bedoesa SBM na mapach Google i w kalendarzu gminy Lipka

kościół pw. bedoesa bedoes wośp parafia

Finał żartu nie tylko w TVN. Bedi gra dla WOŚP

W efekcie żartu władze gminy postanowiły nie tylko przeprosić za pomyłkę wszystkich, którzy otrzymali kalendarz z zabawnym błędem, ale również… skontaktować się z raperem. Wójt okręgu, Przemysław Kurdzieko, zaprosił Bedoesa do gminy Lipka i raper niedługo ma zjawić się tam z wizytą. W jakim celu? Artysta podpisze część kalendarzy, które trafią na aukcję 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O geście rapera doniosły nie tylko duże media – jeszcze wcześniej pisały o tym również lokalne serwisy.

Podpisane przez rapera kalendarze już wkrótce trafią na licytację WOŚP. Zamierzacie o nie walczyć?

BEDOES W TVN!

Kościół pw. Bedoesa SBM w miejscowości Łąkie był tylko internetowym żartem do czasu, kiedy fizyczne kalendarze z takim właśnie opisem parafii zaczęły krążyć w gminie Lipka. Władze okręgu nawiązały kontakt z raperem, który zdecydował się wykorzystać kuriozalną sytuację dla szczytnych celów. Bedoes – pierwszy polski raper, który został patronem Kościoła Na początku stycznia gruchnęła wieść, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →