kadr z teledysku

Bedoes i Lanek dołączają do wąskiego grona hip-hopowców


24 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wczoraj wieczorem Bedoes poinformował fanów o otrzymaniu najwyższego wyróżnienia sprzedażowego za jedną z płyt. Projekt współtworzył Lanek, który towarzyszy Przybylskiemu od początku kariery.

Bedoes i Lanek diamentowi

Bedoes wczoraj o 21:15 zamieścił post w mediach społecznościowych. Bydgoski raper podał, że album Opowieści z Doliny Smoków oficjalnie otrzymał diamentowe wyróżnienie. Krążek powstał w duecie z Lankiem, z którym członek 2115 stworzył również Rewolucję Romantyczną oraz dwie EP-ki: 2114 oraz 2119. Raper ustosunkował się do decyzji Związku Producentów Audio-Video.

Zobacz: Bedoes został aktorem? Raper w zwiastunie serialu Wilk

Pierwsza w moim życiu, jedna z kilku w kraju. Chciałem się rozpisać, ale zostawiam po prostu zdjęcie, które zrobiła mi moja Mama, gdy uznałem, że chcę „raperskie zdjęcie”, bo chcę być raperem. Dziękuję Wam, dzięki Wam ten dzieciak spełnia marzenia. 2115.

– pisze Bedoes.

Bedoes x Lanek – Opowieści z Doliny Smoków

Diamentowe płyty w polskim rapie nie są powszechne

Według regulaminu ZPAV, aby otrzymać diamentową płytę, należy udowodnić sprzedaż przekraczającą sto pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy. Choć w polskim rapie coraz częściej pojawiają się diamentowe płyty za single (w tym roku Tymek otrzymał aż podwójną za jeden z utworów), tak najwyższy certyfikat sprzedaży za album nie występuje równie często.

Pierwszym diamentowym albumem w historii polskiego rapu była Równonoc Dontana w 2013 roku. Na kolejne wyróżnienie tej wagi słuchacze musieli czekać cztery lata, aż trafiło ono do Gangu Albanii za album Królowie życia. Rok później ta sama nagroda trafiła do Popka, tym razem w duecie z Matheo, za krążek Król Albanii. Rekordzistą posiadającym aż trzy diamentowe certyfikaty jest Quebonafide, który otrzymał od ZPAV wyróżnienie za Egzotykę, ROMANTIC PSYCHO oraz SOMA 0.5 mg w duecie z Taco Hemingwayem.

Taconafide – Tamagotchi

Wczoraj wieczorem Bedoes poinformował fanów o otrzymaniu najwyższego wyróżnienia sprzedażowego za jedną z płyt. Projekt współtworzył Lanek, który towarzyszy Przybylskiemu od początku kariery. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bedoes […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →