fot. JazzSoul

Urodzinowe TOP 5 niedocenionych dzieci królowej społeczności LGBTQ+


21 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Niekwestionowana ikona społeczności LGBTQ+, na której koncertach mieszają się wszelakie grupy społeczne. Lana Del Rey obchodzi dzisiaj swoje urodziny, a my z tej okazji wybraliśmy dla was TOP 5 najbardziej niedocenionych piosenek wokalistki.

Lana Del Rey królową eteryczności

Lany Del Rey doświadczyłem na żywo tylko raz. Podczas pamiętnego Open’era 2019. Już wtedy wiedziałem, że pomimo tego, że nie pałam niesamowitą miłością do wokalistki, zobaczenie i usłyszenie jej na żywo będzie czymś obowiązkowym. I nie myliłem się, ponieważ był to naprawdę magiczny spektakl.

Lekki, bardzo teatralny i przede wszystkim łączący ludzi wielu światów. I to głównie dlatego powstał również ten tekst. Lana obchodzi dziś bowiem swoje urodziny. Dziwnym zbiegiem okoliczności wypadają one akurat w czerwcu, czyli miesiącu oddanym społeczności LGBTQ+, która przecież stanowi bardzo dużą część fandomu wokalistki. Właśnie z tej okazji wybraliśmy więc 5 najbardziej niedocenionych utworów Lany Del Rey, które zasługują na dużo szerszy rozgłos.

Puście więc je sobie na głośnikach, świętujcie razem z wokalistką i pamiętajcie, żeby zawsze być sobą.

Przeczytaj także: Moje Rytmy #62: thekayetan staje w obronie społeczności LGBTQ+

LGBTQ+
fot. Mercedes Mehling/Unsplash

Lana Del Rey – Guns And Roses, posłuchaj!

Połączenie Lany i brzmień lat 80.? Czemu nie? Wokalistce świetnie udał się ten zabieg, którym bezbłędnie oddała klimat tamtych czasów. Mocna i charakterystyczna piosenka, która nie otrzymała niestety takiego rozgłosu, jaki powinna była dostać. Dlatego umieszczamy ją tutaj, żeby mogła nadrobić straty!

Lana Del Rey – Starry Eyed, posłuchaj!

“To jak oglądanie zachodu słońca z ukochaną osobą, gdy lato dobiega końca” i ciężko się z tym komentarzem nie zgodzić. Niesamowicie emocjonalna propozycja, która porywa swoim klimatem i każdym, bardzo precyzyjnie dobranym brzmieniem.

Lana Del Rey — your girl, posłuchaj!

Your Girl to niewydana piosenka wokalistki. Uważa się, że jest to outtake z trzeciego albumu Ultraviolence, nagrany około 2013 roku podczas sesji do albumu. Kojący i uwodzący jednocześnie utwór jest jednym z najbardziej sensualnych tworów artystki.

Lana Del Rey – You & Me, posłuchaj!

Jak dostać się do nieba? To dość proste zadanie, które wymaga jedynie słuchawek. Puszczona na nich piosenka You & Me potrafi dostarczyć naprawdę wiele muzycznych doświadczeń, które raz za razem serwują nam ciary na plecach.

Lana Del Rey – Cherry Blossom, posłuchaj!

Czy ktoś może mi proszę wytłumaczyć, dlaczego ta piosenka zebrała najmniejszą liczbę odtworzeń na albumie Blue Banisters Lany? Pewnie nikt tego nie zrobi, a jeśli spróbuje, to niestety nie zapraszam do dalszej dyskusji, bo jest to najlepszy utwór całego wydawnictwa.

Wciągające Cherry Blossom od początku do końca nie wypuszcza słuchacza ze swojego uścisku i zabiera go do zupełnie innego wymiaru. I to właśnie ten nieziemski w swojej prostocie kawałek zasługuje na dużo większą dawkę miłości.

Samej wokalistce życzymy więc na koniec wszystkiego najlepszego, a jej fanom jak najlepiej spędzonego dnia – w końcu to przecież i wasze święto, które na pewno okupione będzie ulubionymi utworami Lany Del Rey!

Kiedy usłyszymy nowe utwory Lany Del Rey?

Oczywiście nie można też ukryć tego, że wielu fanów czeka również na nową porcję muzyki od wokalistki. Przypomnijmy, że od czasu wydania Blue Banisters w październiku 2022 roku, Lana wydała jedynie jeden nowy singiel zatytułowany Watercolor Eyes. Piosenka pojawiła się w jednym z odcinków programu HBO Euphoria, podbijając tym samym ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu.

Jednak nie bójcie się – nowa muzyka nadchodzi! W ostatnim wywiadzie dla magazynu modowego W piosenkarka przyznała, że ostatnimi czasy ćwiczy „medytacyjny automatyczny śpiew, w którym niczego nie filtruje”, śpiewając bezpośrednio do notatek głosowych w swoim telefonie

Oczywiście to, co robię, nie jest idealne, są drobne przerwy i potknięcia, ale cały czas poruszam się do przodu

– wyznaje wokalistka.

Lana Del Rey – Watercolor Eyes, z serialu Euphoria na HBO, posłuchaj!

Lana Del Rey przyznaje również, że przesyła później pliki producentowi Drew Ericksonowi, z którym współpracowała przy wydanym w zeszłym roku albumie Blue Banisters. Erickson jest autorem piosenek i produkcji przy utworach: Arcadia, Black Bathing Suit, If You Lie Down with Me, Beautiful i Violets for Roses.

Niekwestionowana ikona społeczności LGBTQ+, na której koncertach mieszają się wszelakie grupy społeczne. Lana Del Rey obchodzi dzisiaj swoje urodziny, a my z tej okazji wybraliśmy dla was TOP 5 najbardziej niedocenionych piosenek wokalistki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →