kadr z teledysku „Pod gołym niebem”

Tymek wciąż gra na dwa fronty, tym razem “Pod gołym niebem”


25 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Tymek wypuścił utwór bez wcześniejszej zapowiedzi – norma. Artysta powoli odsłania przed publicznością kolejne kawałki w swojej układance. Posłuchajcie Pod gołym niebem.

Tymek 2022 – płyta czy cały projekt?

Artysta znowu wypuścił singiel, znowu bez jakiegokolwiek uprzedzenia i znowu powrócił pod swoim pierwszym, wiodącym pseudonimem. Tymek ewidentnie prowadzi ze swoimi fanami grę, którą trudno rozgryźć. Jedno jest jednak pewne: nowe idzie wielkimi krokami. Od wydania Odrodzenia pojawiło się parę singli, lecz te numery to właściwie nic w porównaniu z atmosferą tajemniczości, jaką buduje muzyk. 2022 towarzyszy jego postom już od dłuższego czasu: to równie dobrze może być zapowiedź płyty, większego projektu, całej ery – lub podkreślić, że ten rok należy do niego. Ewidentnie coś dużego się wydarzy. Pytanie tylko z czyjej strony? Bo to, że artysta podpisał się tam nazwiskiem, jeszcze niczego nie dowodzi. W eterze wciąż przecież krąży Seven Phoenix. Czy bieżący rok będzie ostatecznym pogrzebem Tymka?

Przeczytaj: Seven Phoenix i Ania Wyszkoni – Agnieszka wróciła nad morze

Tymek pod gołym niebem
screen z teledysku Pod gołym niebem

Tymek w wakacyjnej wersji soft

Znamy to już, wiemy, że artysta dobrze sobie radzi w letniaczkach. Tym razem zaprezentował nam utwór równie chwytliwy, co jego największe bangery. Przyjemny bit zazębia się z wyraźnie zaznaczoną gitarą (dograna przez Damiana Wróbla), co daje vibe powrotu do jego ostatniej trasy koncertowej, gdzie klubowe numery wybrzmiewały w aranżacji rockowej. To trop z gatunku tych nowszych, a jednocześnie działających, sprawdzonych, zadziornych. Artysta odnalazł się znakomicie w takiej poprzerywanej narracji, ten ciężar wprost przeciwnie – odciąża jego muzykę.

Tymek – Pod gołym niebem

Tymek wypuścił utwór bez wcześniejszej zapowiedzi – norma. Artysta powoli odsłania przed publicznością kolejne kawałki w swojej układance. Posłuchajcie Pod gołym niebem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Tymek 2022 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →