fot. Mat Hayward/Getty Images

Twórczość Lany Del Rey tematem nowego kursu na Uniwersytecie Nowojorskim


21 września 2022

Podziel się newsem:

Lana Del Rey już niedługo za pomocą swojej muzyki odciśnie piętno na edukacji. Twórczość wokalistki będzie bowiem interpretowana na NYU.

Muzyka w uniwersyteckim wydaniu

Mimo tego, że ostatnie muzyczne podboje Lany Del Rey nie były zbyt udane, to i tak wokalistce nie można odebrać jej ogromnego wpływu na kształtowanie się indie-popowego rynku. Nic więc dziwnego, że postanowiono ją wyróżnić w szczególny sposób. Już niedługo twórczość artystki będzie interpretowana na kursie, który otworzy się na Uniwersytecie Nowojorskim.

Przeczytaj także: Lana Del Rey pracuje nad nową porcją muzyki

Twórczość Lany Del Rey tematem nowego kursu na Uniwersytecie Nowojorskim
Lana del Rey / fot. NME

Artystka, nagrodzona między innymi nagrodą Grammy, zostanie twarzą nowego kursu noszącego nazwę „Tematy poruszane w muzyce nagranej przez Lanę Del Rey”, który już 20 października otworzy się na NYU i potrwa aż do 8 grudnia. Projekt zostanie poprowadzony w Instytucie Clive’a Davisa przez dziennikarkę i pomysłodawczynię, Kathy Iandoli.

Na łamach ośmiu albumów przyjętych ciepło przez krytyków muzycznych, a także stale rosnącą grupy fanów, sześciokrotnie nominowana do nagrody Grammy artystka przedstawiała nam smutną, melancholijną i barokową wersję dream popu, która z kolei pomogła zrewolucjonizować klimaty osadzone właśnie w tym gatunku. Dzięki fascynującym efektom wizualnym i tematycznemu skupieniu się na zdrowiu psychicznym i opowieściach o toksycznej, wyniszczającej miłości, Lana Del Rey zapewniła nową platformę dla artystów wszystkich płci, których „antypopowe” dzieła mogą się dzięki niej odnaleźć

– czytamy w opisie kursu.

Przypomnijmy również, że Instytut Clive’a Davisa na początku tego roku otworzył podobny kurs, który dotyczył Taylor Swift. Poprowadziła go Brittany Spanos z Rolling Stone, która skupiła się głównie na wpływach wokalistki na muzykę pop i country, a także na polityce rasowej we współczesnej muzyce popularnej.

Lana Del Rey już niedługo za pomocą swojej muzyki odciśnie piętno na edukacji. Twórczość wokalistki będzie bowiem interpretowana na NYU. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →