fot. Netflix

Twórca „Dahmera” odpiera zarzuty rodzin ofiar. „Próbowaliśmy się z nimi kontaktować, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi”


28 października 2022

Podziel się newsem:

Ryan Murphy, twórca serialu Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, odpiera zarzuty rodzin ofiar, jakoby produkcja powstawała bez ich wiedzy. Scenarzysta twierdzi, że kontaktował się z ludźmi, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Konflikt spowodowany Dahmerem

Serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera wzbudził kontrowersje, kiedy rodziny ofiar seryjnego mordercy podniosły głos w sprawie powstawania produkcji za ich plecami. Jedną z głośniejszych wypowiedzi była ta, której udzieliła Rita Isbell, siostra jednej z ofiar Dahmera. Jej postać także pojawiła się w serialu.

Nikt nigdy nie kontaktował się ze mną w sprawie tej produkcji. Uważam, że Netflix powinien jednak dowiedzieć się, czy mamy coś przeciwko albo co o tym myślimy. O nic mnie nie spytali, po prostu go zrobili. I nie chodzi mi o pieniądze. Netflix po prostu próbuje zarobić. Zrozumiałabym, gdyby zapłacili dzieciom ofiar, niekoniecznie całym rodzinom. Ja jestem już starszą osobą i dobrze mi się żyje. Ofiary Dahmera miały dzieci i nawet wnuki. Gdyby mieli jakąś rekompensatę z tego serialu, to jego odbiór nie byłby tak surowy. To po prostu smutne, że żerują na tragedii i są chciwi

– mówiła Isbell.

Zarzuty te odparł scenarzysta serialu, Ryan Murphy.

Bardzo długo zbieraliśmy wszystkie potrzebne informacje. Przez trzy i pół roku, kiedy pisaliśmy scenariusz, odezwaliśmy się do około dwudziestu osób: rodzin i przyjaciół ofiar. Chcieliśmy z nimi porozmawiać. Próbowaliśmy się z nimi skontaktować, ale nie otrzymaliśmy od nikogo żadnej odpowiedzi. Musieliśmy więc polegać na naszym zespole odpowiedzialnym za research. Nie wiem, jak udało im się znaleźć poszczególne informacje, ale był to nieustanny wysiłek, aby przedstawić prawdę

– odpowiedział Ryan Murphy.

Pojawił się nawet pomysł, aby uczcić ofiary Dahmera pomnikiem.

Jeśli uda się coś zrobić w tym kierunku, to byłbym zaszczycony, gdybym sam mógł za niego zapłacić. Coś zdecydowanie powinno powstać. Chcemy nagłośnić temat, aby ludzie o tym mówili. Wiem, że w związku z tym są także głosy sprzeciwu, bo uważa się, że takie miejsce będzie przyciągać osoby, chcące oddać hołd makabrze. Coś zdecydowanie powinno powstać

– dodał Murphy.
Twórca „Dahmera” odpiera zarzuty rodzin ofiar. „Próbowaliśmy się z nimi kontaktować, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi”
fot. Netflix

Sprawdź także: Potwory małego ekranu. 7 seriali, które warto obejrzeć po Dahmerze

Ryan Murphy, twórca serialu Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, odpiera zarzuty rodzin ofiar, jakoby produkcja powstawała bez ich wiedzy. Scenarzysta twierdzi, że kontaktował się z ludźmi, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →