fot. Netflix

eBay zakazuje sprzedawania przedmiotów, które nawiązują do Jeffreya Dahmera


19 października 2022

Podziel się newsem:

Internetowy sklep eBay ma przed Halloween pełne ręce roboty. Platforma zakazuje i wycofuje ze sprzedaży przedmioty nawiązujące do stroju seryjnego mordercy – Jeffreya Dahmera.

Dahmer na Halloween? Bardzo zły pomysł

Tegoroczne Halloween zapewne będzie zdominowane w dużej mierze przez postacie ze Stranger Things, a prym będą z dużym prawdopodobieństwem wiedli Eddie Munson, Max Mayfield oraz Henry Creel alias Jedynka. O tym, jak wielki wpływ na popkulturę mają seriale, świadczy także najnowszy przykład: Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera. Netflixowa produkcja okazała się być ogromnym sukcesem, jeśli mówimy tu o rozgłosie oraz popularności. Historia seryjnego mordercy budzi jednak kontrowersje: od romantyzowania postaci Dahmera po przebieranie się za niego. Jest to, krótko i łagodnie mówiąc, nie na miejscu. Internetowy sklep eBay podjął już odpowiednie działania. Moderatorzy platformy zakupowej stale monitorują oferty i usuwają te, które nawiązują do ubioru Jeffreya Dahmera, a ich przeznaczeniem jest stworzenie kostiumu na Halloween. W grę wchodzą zatem między innymi słynne okulary, peruka koloru blond czy koszula w paski.

eBay zakazuje sprzedawania przedmiotów, które nawiązują do Jeffreya Dahmera
fot. Netflix

Polityka eBaya zakazuje sprzedaży przedmiotów wyraźnie gloryfikujących przemoc, nienawiść i działalność przestępczą. Oprócz tego na stronie nie ma miejsca dla przedmiotów bezpośrednio związanych lub przynoszących zyski przestępcom, którzy działali na przestrzeni ostatnich stu lat.

Sprawdź także: Potwory małego ekranu. 7 seriali, które warto obejrzeć po Dahmerze

Hit, ale za jaką cenę?

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera stał się ogromnym hitem na całym świecie i jest najlepiej oglądanym debiutem na Netflixie. W pierwszym tygodniu od premiery serial był oglądany przez blisko 200 milionów godzin. Wyprzedził go jedynie czwarty sezon Stranger Things. Pomimo sukcesu najważniejszą kwestią nadal pozostają opinie rodzin mordercy na temat produkcji, a te nie są już takie pozytywne. Wiele z nich uważa, że serial zakłamuje fakty, a także podkreśla, że ponownie budzi w nich traumę, którą wywołały wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Kontrowersje budzi również fakt, że twórcy nie kontaktowali się z rodzinami przed rozpoczęciem tworzenia serialu, przez co zarzuca się im żerowanie na tragedii.

Internetowy sklep eBay ma przed Halloween pełne ręce roboty. Platforma zakazuje i wycofuje ze sprzedaży przedmioty nawiązujące do stroju seryjnego mordercy – Jeffreya Dahmera. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →