fot. kadr z serialu „Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera”

Jeffrey Dahmer w „The Sims 4”. Granica dobrego smaku?


07 października 2022

Podziel się newsem:

Po premierze serialu Netflixa pamięć o Jeffreyu Dahmerze ożyła. Zainspirowani produkcją gracze tworzą postać mordercy w The Sims 4.

Jeffrey Dahmer, problem pamięci

Właściwie w miejsce jego imienia i nazwiska można wstawić personalia dowolnego zbrodniarza. O takich rzeczach, jakich dopuścił się Jeffrey Dahmer (czy inny seryjny mordercę) świat nie zapomina – i dobrze. Z drugiej strony, w ten sposób pamięć o nim (o nich) również jest żywa. Po latach wciąż przykuwają uwagę, a nawet budzą niezdrową fascynację.

Historia kanibala z Milwaukee ponownie stała się głośna po ostatnim serialu Netflixa, Potwór. Produkcja prędko stała się jedną z najpopularniejszych na platformie, lecz spotkała się również ze skrajnie różnymi opiniami. Niektórzy twierdzą, że ogląda się ją z zapartym tchem, inni zaś dostrzegają w serialu niebezpieczny potencjał romantyzowania bohatera.

Sama chyba nie pokusiłabym się o aż tak daleko idące wnioski – odbiór zależy głównie od widza. Aczkolwiek w sieci można natknąć się na zbyt wiele oznak tego, że ludzie niekoniecznie widzą w Dahmerze tytułowego Potwora.

Przeczytaj: Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę (na długo przed serialem Netflixa)

jefrrey Dahmer sims 4
fot. kadr z serialu Dahmer – Potwór. Historia Jeffreya Dahmera

The Sims 4 – gra dla dzieci?!

Widziałam różne TikToki o Dahmerze. Pojawiały się wśród nich celne, punktujące to, jak mężczyzna wykorzystywał uprzedzenia policji do swego działania, były też takie skrajnie obrzydliwe, seksualizujące, właściwie nie wiadomo już czy samego mordercę, czy grającego go Evana Petersa. Pośród nich natknęłam się również na TikToka, w którym ktoś postanowił stworzyć Jeffreya Dahmera w The Sims 4, odtworzyć jego mieszkanie i… nawyki żywieniowe.

@ladyisaku #jeff #jeffreydahmer #dahmer #dahmernetflix #dahmermonsterthejeffreydahmerstory #foryou #parati #pyf #sims4 #teniaquehacerlo🤣 #sorry ♬ original sound – Netflix

Już sam fakt tworzenia w grze komputerowej z oznaczeniem PEGI 12 postaci mordercy zasługuje na potępienie. Dodatkowym problemem jest to, że z odpowiednimi modami w The Sims 4 naprawdę da się zrobić wszystko. Włącznie z morderstwami i innymi przestępstwami. Avatary Jeffreya czy jego mieszkanie są do pobrania w galerii gry, do której ma dostęp każdy, kto ma połączenie z Internetem.

I to – to już jest zwyczajnie nieodpowiednie.

Jeffrey Dahmer sims 4
screen z galerii The Sims 4
Jeffrey Dahmer sims 4
screen z galerii The Sims 4

Po premierze serialu Netflixa pamięć o Jeffreyu Dahmerze ożyła. Zainspirowani produkcją gracze tworzą postać mordercy w The Sims 4. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20  PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →