Kadr z koncertu w grze Fortnite

Fortnite i Sony odcinają się od Travisa Scotta


09 listopada 2021

Podziel się newsem:

Travis Scott mierzy się obecnie z reperkusjami tragicznych wydarzeń ze swojego festiwalu ASTROWORLD. Straty wizerunkowe są coraz wyższe.

Echa dramatycznego festiwalu

Pierwszy dzień tegorocznego ASTROWORLD już na zawsze będzie pamiętany jako jedna z najczarniejszych i najstraszniejszych kart w historii światowej muzyki. Podczas festiwalu, któremu przewodzi Travis Scott, śmierć w tłumie poniosło osiem osób, a setki kolejnych doznały obrażeń. O okolicznościach możecie przeczytać tutaj. Warto dodać, że sprawa wciąż nie została wyjaśniona, ale o tym w dalszej części tekstu.

Artyści, nie tylko ci powiązani z przedsięwzięciem, zdążyli zabrać już głos i złożyć kondolencje rodzinom ofiar. Zrobił to także wspomniany raper, który zobowiązał się również do pokrycia kosztów pogrzebów. Według doniesień artysta jest w fatalnym stanie psychicznym po tym, co się zdarzyło, lecz nie oznacza to, że spora część opinii publicznej nie widzi w nim jednego ze współwinnych.

Travis Scott – MAFIA

Firmy ograniczają współprace

Było więcej niż pewne, że szybko zareagują również marki. Travis Scott był bowiem chociażby jednym z wybrańców, którzy dostali możliwość zapoznania się z PlayStation 5, po czym stał się ambasadorem brandu. Film promujący konsolę, w którym występował raper, zniknął już z sieci. I nie jest to wyjątek, lecz reguła, o czym przekonuje kolejny przykład, czyli sprawa z Epic Games.

Wspomniana firma jest wydawcą święcącej triumfy na całym świecie gry Fortnite. Ta współpraca była wręcz dużo szerzej zakrojona. Amerykanin dał swego czasu zjawiskowy koncert w nośnym tytule, a na rynku pojawiły się także produkty sygnowane jego ksywką. Kryzys wizerunkowy sprawił jednak, że jego taneczna emotikona o nazwie Out West nie jest już dostępna w grze. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku może to oznaczać czasowe zawieszenie wspólnych działach lub też ich koniec.

Co będzie dalej?

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, ponieważ wszystko wskazuje na to, że wiele wątków nie zostało jeszcze naświetlonych. Od feralnego dnia zajmują się nimi odpowiednie służby, a do tego co rusz wypływają kolejne informacje od naocznych świadków.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by iść w duże sądy, jeśli chodzi o dalszą karierę Travisa Scotta. Nie tylko z dziennikarskiego obowiązku trzeba jednak wspomnieć, że chwilę przed tragedią wypuścił dwa utwory, które zapowiadały nadejście w bliższym lub nieco dalszym czasie nowego materiału. Oba znajdziecie w tekście, który właśnie czytacie, a gdy tylko pojawią się nowe tropy – poinformujemy was o tym.

Travis Scott – ESCAPE PLAN

Travis Scott mierzy się obecnie z reperkusjami tragicznych wydarzeń ze swojego festiwalu ASTROWORLD. Straty wizerunkowe są coraz wyższe. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Echa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →