kadr z klipu "TOMASZ"

TEDE oddaje hołd Chadzie i zapowiada drugą część kultowej płyty „S.P.O.R.T.”


15 listopada 2021

Podziel się newsem:

O tym, co na „miesiąc przed rocznicą stanu” wydarzyło się w Katowicach, będzie mówiło się jeszcze bardzo długo. Podczas koncertu, którym TEDE świętował 20. rocznicę wydania kultowej płyty S.P.O.R.T. zadziało się tyle, że ogrom emocji towarzyszący temu wydarzeniu, spokojnie by można rozłożyć na kilka wydarzeń. Całość natomiast zakończyła się wyświetleniem premierowego singla oraz teledysku zapowiadającego ESPEOERTE 0121.

TEDE nie skończy się po SPORCIE

Dwadzieścia lat po zaliczeniu solowego debiutu TEDE wraca do klimatów z czasów płyty S.P.O.R.T. Przejawem tego jest zapowiedź wydania drugiej części kultowego materiału. Lepszej okazji do zapowiedzi tego wydawnictwa niż miniony jubileuszowy koncert TDF znaleźć nie mógł. Jeśli Was tam nie było, to o tym, co działo się w Kato w sobotę, 13-go grudnia, przeczytać możecie się w naszej relacji z tego wydarzenia. Zatem w tym miejscu, skupimy się już na tym, co wytwórnia NWJ z jej szefem na czele szykuje dla nas w najbliższej przyszłości. A w planach na przyszły miesiąc jest właśnie premiera albumu zatytułowanego ESPEOERTE 0121.

@idewtango

Koncert Tede w Katowicach! #highlights #concert #tede #music #rap #katowice #viral #sport #dc #fyp

♬ dźwięk oryginalny – Tango 💃🏼
@idewtango

Wygrał Hip Hop jak mawiał @HirekWrona #reunion #tede #sport #borixon #concert #rap #fyp #dc #livemusic

♬ dźwięk oryginalny – Tango 💃🏼

„SPORT 2, czyli sport zawodowy

...„Zawodowstwo innymi słowy, tak TEDE nawijał już na swoim drugim solo, czyli wydanym dwa lata po debiucie albumie 3H: Hajs Hajs Hajs. Na samo wydawnictwo stricte stanowiące kontynuację płyty z 2001 roku musieliśmy poczekać dwie dekady. Do czasów z początku millenium bezpośrednio nawiązywać będzie natomiast brzmienie ESPEOERTE 0121. Wszystkie beaty, jakie znajdą się na tym materiale, powstały bowiem właśnie w okresie S.P.O.R.T.-u, a ich autem jest sam TDF! A więc już wkrótce otrzymamy album, w którym 45-letni już Graniecki spotyka się z samym sobą. Tylko, że młodszym. O te dwadzieścia lat. Swoje „stare” produkcje TEDE odnalazł na zakurzonych minidiscach przechowywanych w domowym archiwum. Emocje towarzyszące pracom nad reedycją płyty S.P.O.R.T. sprawiły, że raper swoje nieopublikowane dotąd beaty wykorzystał jako podkłady na nowym albumie. Efektem tego spontanicznego ruchu jest wydawnictwo ESPEOERTE 0121, które do sprzedaży trafiło w momencie zakończenia się sobotniego koncertu.

Album ESPEOERTE 0121 powstał równie niespodziewanie, jak niespodziewanie zostanie wydany 13 grudnia 2021 nakładem wytwórni Wielkie Joł oraz Polski Rap. Podczas prac nad jubileuszową reedycją swojego debiutu, TEDE przejrzał dziesiątki minidisców z nagraniami z epoki. Oprócz niepublikowanych kawałków, które wzbogaciły wydawnictwo, odnalazł także własne bity, których nigdy nie wykorzystał.
Czekały one 20 lat, by raper, na fali sentymentu wywołanego przez pracę nad reedycją oraz wyjątkowym koncertem, który odbył się 13 listopada 2021 w Katowicach, nagrał na nich album będący kontynuacją swojego pierwszego longplaya.

Bity 2001, rap 2021 – to jest właśnie ESPEOERTE 0121. A Joł jest Wielkie!

– z materiałów prasowych wytwórni NWJ

TEDE - ESPEOERTE 0121 - okładka
TEDE – ESPEOERTE 0121 – okładka

TOMASZ zapowiada ESPEOERTE 0121

Na zakończenie sportowego koncertu w Kato zaprezentowano drugi singiel i teledysk zapowiadający ESPEOERTE 0121. Zgadza się, drugi! Również w Katowicach dowiedzieliśmy się bowiem, że pierwszym zwiastunem drugiego SPORTU był PANZER. A ten wjechał jeszcze w październiku. Najnowszą zapowiedzią jest natomiast TOMASZ. Mocno osobisty utwór TDF-a stanowiący tribute dla nieodżałowanego Tomasza Chady. Numer opowiada o przyjaźni tych dwóch tak różniących się od siebie raperów. „Chłopaczyny, podziemie warszawskie. Bananowiec i gangster” – rapuje TEDE w numerze TOMASZ i faktycznie, coś w tym jest. Z perspektywy czasu ciężko wyobrazić sobie przyjaźń pomiędzy TDF-em a Chadą. Ta jednak istniała. I jest jednym z lepszych przykładów na to, że rap był ponad podziałami, a pasja do tworzenia muzyki łączyć mogła ze sobą osoby ze skrajnie różnych środowisk.

TEDE – TOMASZ

„Kolejny raz, to samo, tylko inne miasto…”

Dla wszystkich, którzy nie mogli być obecni w miniony weekend w Kato, mamy bardzo dobrą wiadomość. TEDE bowiem nie tylko „nie skończył się po Sporcie, ale również na Katowicach nie zamierza kończyć świętowania dwudziestolecia swojego legendarnego debiutu. Dzięki temu numery z czasów obecności TDF-a w wytwórni RRX ponownie usłyszymy także na koncertach w Warszawie oraz we Wrocławiu. Sportowe wydarzenia ekipy NWJ w tych miastach zaplanowano z kolei na ostatni weekend lutego przyszłego roku.

TEDE - SPORT - Wrocław
TEDE – S.P.O.R.T. – Wrocław – plakat

Zobrazowany klipem singiel „TOMASZ” będący drugim już zwiastunem „ESPEOERTE 0121” po raz pierwszy zaprezentowano w Kato.

TEDE | S.P.O.R.T 2022

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →