kadr z klipu "Panzer"

TEDE w premierowym singlu ponownie leci błękitnym „Panzerem”


30 października 2021

Podziel się newsem:

TEDE po latach ponownie zasiadł za kierownicą błękitnego „Panzera”. Co więcej, wjechał nim prosto na kanał TEDEWIZJA. Kompletnie niespodziewanie premierę zaliczył dzisiaj najnowszy singiel TDF’a stanowiący konkretny powrót do przeszłości. Oprócz legendarnej już Toyoty pamiętającej czasy S.P.O.R.T.-u, którą z resztą widzimy w nowym klipie, sam beat do numeru PANZER również jest dość wiekowy.

TEDE błękitnym „Panzerem” zabiera nas w dwutysięczne

Najróżniejsze przedmioty mają tę cechę, że dotknięte po latach, potrafią nas przenieść w przeszłość. Nie dosłownie, rzecz jasna. TEDE natomiast ma tak z samochodem. Konkretnie z Toyotą 4RUNNER, którą otrzymał od Krzysztofa Kozaka z wytwórni R.R.X. jako formę rozliczenia za nagraną płytę S.P.O.R.T. Owiany już legendą błękitny Panzer, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w numerze Mróz (Panzerfast) po latach stał się niejako dla samego TDF-a metaforycznym wehikułem czasu. Umożliwiającym raperowi dokonania zestawienia tego, jak wyglądał jego świat dwadzieścia lat temu, z tym jak wygląda teraz. Z pewnością pomógł również w tym i sam beat wykorzystany w utworze PANZER, a który sam TEDE wyprodukował jeszcze w 2001 roku! W klipie do tego singla autorstwa mohera nawiązań do kultowej już płyty S.P.O.R.T. znajdziemy wiele więcej.

Bit powstał w 2001 podczas tworzenia albumu S.P.O.R.T..
Rap powstał pod wpływem nostalgii w 2021 roku.
Panzer jest błękitny.
A Joł jest Wielkie”.

– TEDE

TEDE – PANZER

PANZER zapowiada reedycję płyty S.P.O.R.T.

Singiel PANZER, który zobrazowany teledyskiem w dniu dzisiejszym wjechał na YouTube jest kolejną już singlową zapowiedzią nadchodzącej reedycji albumu S.P.O.R.T. Wcześniej TEDE zdążył zaprezentować już alternatywną wersję numeru PLNY II oraz puścić Joinciwo zrobione do spółki z Borixonem. Są to jednak numery wyszukane przez Tedeusza w archiwum. Dzisiejszy PANZER natomiast, nie licząc beatu, jest całkowicie świeżym kawałkiem. Utwory te wzbogacą wyjątkową reedycję płyty S.P.O.R.T. przygotowaną przez wytwórnię Wielkie Joł z okazji dwudziestej rocznicy wydania solowego debiutu Jacka Granieckiego. A ten przypomnijmy, ukazał się dokładnie 5 czerwca 2001. Ponownie z kolei pierwsza płyta TDF-a ukaże się w 12 listopada. Dzień później natomiast numery z tego krążka jeszcze raz usłyszeć będziemy mogli na żywo.

Reedycja albumu S.P.O.R.T.
Reedycja albumu S.P.O.R.T.

„Cała ekipa się do Mega wbija”

Dzień po premierze reedycji albumu S.P.O.R.T. zaplanowano jubileuszowy koncert z okazji dwudziestolecia tego wydawnictwa. Będzie to wyjątkowa okazja, by móc na żywo usłyszeć utworu takie ŁAAAŁ, Dyskretny Chłód, Wyścig Szczurów czy nieśmiertelny Drin Za Drinem. Sam TEDE zdążył już nawet zapowiedzieć, że tego dnia nie zagra żadnego swojego numeru, który powstał po roku 2001! Być może z wyjątkiem dzisiejszego singla PANZER stanowiącego na to wydarzenie zaproszenie wprost rewelacyjne. Wyjątkowości temu koncertowi dodaje też lista zaproszonych gości. TDF swoje numery wykona bowiem w towarzystwie, między innymi, O.S.T.R.-a, donGURALesko, Joki, Jajonasza, DJ JanMario czy Fokusa. Wszystkie informacje na temat jubileuszowego koncertu TDF-a z płytą S.P.O.R.T. znajdziecie w tym miejscu.

TEDE - S.P.O.R.T. - koncert - katowice
Plakat promujący koncert TEDE S.P.O.R.T.

TDF singlem „PANZER” zapowiada wyjątkową reedycję albumu „S.P.O.R.T.” oraz zaprasza na jubileuszowy koncert z okazji dwudziestolecia wydania tej płyty.

TEDE S.P.O.R.T.

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →