fot. kadr z teledysku „Bejeweld"

Taylor Swift została nazwana przez Adele „jedną z najlepszych tekściarek na świecie”


28 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Taylor Swift została skomplementowana przez Adele. Słynna Brytyjka nazwała ją bowiem „jedną z najlepszych tekściarek na świecie”.

Czy Adele jest Swiftie?

Podczas imprezy fanowskiej Happy Hour With: Adele z okazji wydania nowego teledysku do piosenki I Drink Wine Brytyjka została zapytana o najnowszy album Taylor Swift zatytułowany Midnights. Zdobywczyni Oscara za piosenkę Skyfall odpowiedziała w bardzo wymowny sposób.

Przeczytaj także: Taylor Swift: Midnights średni album, który bije rekordy i wzbudza wiele kontrowersji [opinia]

Nowy klip Taylor Swift wypełniają gwiazdy i ukryte smaczki. Rozszyfrowujemy easter eggi z „Bejeweled”
fot. materiały prasowe

Jeszcze nie miałam okazji przesłuchać całego albumu. Nie zrobiłam tego, ponieważ przez ostatnie dni byłam blisko 12 godzin dziennie na próbach czy też planach przeróżnych pobocznych projektów. Bez wątpienia mogę jednak powiedzieć, że moim zdaniem Taylor jest jedną z najlepszych tekściarek naszego pokolenia, więc na pewno usiądę i go przesłucham. Bardzo, bardzo podobały mi się jej albumy wydane podczas pandemii (Folklore i Evermore). Cała jej otoczka sprawia, że wszystko, czego dotyknie, jest niesamowicie zabawne, a jednocześnie tak piękne pod względem muzyki

– przyznała Adele.

Słowa Adele są niewątpliwie czymś znaczącym w branży muzycznej, ponieważ Brytyjka uważana jest obecnie za jedną z najlepszych artystek na rynku. Jest to również jej pierwsze tak otwarte sformułowanie wypowiedziane w kierunku Amerykanki.

Taylor Swift – Anti-Hero, posłuchaj!

Co do tej osiągnął już album Midnights?

Wydany 21 października album Midnights z marszu wspiął się na każdy możliwy muzyczny szczyt. Krążek cały czas jest na ustach branży, zbierając tym samym słowa uznania, a także bijąc coraz to nowsze rekordy. Poniżej prezentujemy wam dotychczasowe osiągnięcia najnowszego albumu Taylor Swift:

 1. Magazyn „Rolling Stone” przyznał albumowi Midnights ocenę 5/5. Przez ostatnie 10 lat takim osiągnięciem mogą się pochwalić jedynie Bob Dylan, Bruce Springsteen, John Fogerty, U2, Adele i Beyoncé. Jest to również pierwszy album wydany w 2022 roku, który tego dokonał.
 2. Krążek Midnights przebił rekord ustanowiony na platformie Spotify w kategorii najczęściej streamowanego albumu w dniu jego premiery.
 3. Dziesiąty studyjny album Taylor Swift Midnights wspiął się również na pierwsze miejsce zestawienia Apple Music na całym świecie. To pierwszy album Amerykanki, któremu udało się to osiągnąć.
 4. Singiel Anti-Hero artystki pobił rekord największego dnia otwarcia, debiutując na pierwszym miejscu zestawienia, prezentowanego na Spotify, osiągając wynik 17,40 mln streamów.
 5. Album Midnights pobił również rekord wszech czasów, zostając największym albumowym debiutem na platformie Spotify, osiągając wynik 184 695 609 streamów w ciągu pierwszych 24h.
 6. Najnowszy album amerykańskiej wokalistki został pierwszym albumem w historii, któremu udało się uzyskać aż 300 milionów streamów na platformie Spotify w ciągu 2 dni od premiery.
 7. Pięć albumów Taylor Swift (Midnights, Red TV, Folklore, evermore i Lover) znalazło się w czołówce zestawienia prezentowanego przez Spotify w kategorii najlepszych żeńskich albumowych premier.
 8. Taylor Swift uzyskała aż trzy nominacje People Choice Awards: Najlepsza Artystka 2022 roku, Najlepszy Album 2022 roku i Najlepsze Wideo 2022 roku za teledysk do singla Anti-Hero.
 9. Taylor Swift pobiła również trzy rekordy Guinessa razem z albumem Midnights. Jest to obecnie najczęściej streamowany album w ciągu 24 godzin od jego premiery, najczęściej streamowany album w ciągu pierwszego dnia od jego premiery, a sama Taylor Swift została najczęściej streamowaną artystką w ciągu 24 godzin.
 10. Do nieco ironicznych ciekawostek możemy również zaliczyć fakt relacji, która zaistniała pomiędzy Kanye Westem a Taylor Swift w przeciągu ostatnich lat. W 2009 roku raper przeszkodził wokalistce w odbieraniu przez nią nagrody podczas gali MTV VMA’s. Później zniszczył również jej reputację, oskarżając ją o groźby wysuwane w rozmowach telefonicznych. Kiedy 21 października 2022 roku wyszedł album wokalistki Midnights, jeden z utworów nosił nazwę Karma i odnosił się do właśnie do burzliwej przeszłości, m.in. sytuacji z Westem. Tego samego dnia Kanye stracił część swoich kontraktów sportowych i wiele prywatnych umów, które uszczupliły jego portfel. No cóż, karma wraca.

Poniżej prezentujemy wam również ciekawe zestawienie 10 największych albumowych debiutów w branży muzycznej na Spotify. Oczywiście Taylor Swift nie omieszkała podbić i tego zestawienia.

 1. Midnights Taylor Swift (184.7m)
 2. Certified Lover BoyDrake (154.9m)
 3. Un Verano Sin TiBad Bunny (146.4m)
 4. Scorpion Drake (132.4m)
 5. Mr. Morale & The Big SteppersKendrick Lamar (99.9m)
 6. Harry’s HouseHarry Styles (98.4m)
 7. Donda Kanye West (95.1m)
 8. Red (Taylor’s Version)Taylor Swift (90.6m)
 9. folklore Taylor Swift (80.6m)
 10. beerbongs & bentleysPost Malone (78.7m)

Taylor Swift została skomplementowana przez Adele. Słynna Brytyjka nazwała ją bowiem „jedną z najlepszych tekściarek na świecie”. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Czy Adele jest Swiftie? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →