fot. Gotham/GC Images

Taylor Swift oskarżona o plagiat książki towarzyszącej albumowi „Lover”


25 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Taylor Swift ostatnimi czasy musi odpierać zarzut za zarzutem. Tym razem poszło o album Lover, który jest ponoć plagiatem.

Kolejny zarzut w kierunku amerykańskiej wokalistki

Taylor Swift została pozwana przez poetkę i autorkę Teresę La Dart, która twierdzi, że wydana w 2019 roku książka wokalistki, która była dodatkiem do albumu o tej samej nazwie, posiada skopiowane elementy z jej książki, która o dziwo również zatytułowana jest Lover.

Przeczytaj także: Taylor Swift chciała zagrać w filmie Zmierzch: Księżyc w nowiu. Czemu jednak nie zobaczyliśmy wokalistki w produkcji?

Taylor Swift odpowiada na pozew o plagiat "Shake It Off"
fot. kadr z klipu do utworu I Bet You Think About Me Taylor Swift

W skardze złożonej przez pisarkę w sądzie federalnym w Tennessee 23 sierpnia La Dart twierdzi, że skopiowano liczne elementy twórcze, a także zbiory jej wierszy, anegdot i zdjęć, które publikowała w 2010 roku. Jak donosi Daily Mail, w swoim zgłoszeniu La Dart napisała, że Taylor Swift skopiowała zarówno „klimat i projekt” swojej własnej książki, jak i jej format, który jest listą wspomnień z minionych lat upamiętnionych przez elementy pisane i obrazkowe. W swoich zarzutach pisarka wyraźnie odnosi się do podobieństw obu książek o tym samym tytule, których okładki wykorzystują „pastelowe róże i błękity”, a także podobne motywy graficzne.

taylor swift lover
fot. okładka albumu Lover

W oświadczeniu udostępnionym Pitchfork prawniczka La Dart powiedziała, że jej klientka „jest mocno przekonana do porównania obu prac i wyciągnięcia wniosków, które nasuną się same. Dodała również, że decyzja o złożeniu skargi „nie została podjęta pochopnie i biorąc pod uwagę moc drugiej strony, ma nadzieję, że ludzie zrozumieją te kwestie z obu perspektyw”.

Taylor Swift ostatnimi czasy musi odpierać zarzut za zarzutem. Tym razem poszło o album Lover, który jest ponoć plagiatem. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Kolejny zarzut […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →