fot. kadr z teledysku „Anti-Hero”

Taylor Swift oskarżona o plagiat klipu do piosenki „Anti-Hero”. Czy i tym razem Amerykanka obroni swoją twórczość?


27 października 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift została oskarżona o plagiat klipu do piosenki Anti-Hero. Podobieństwo obu teledysków jest wyraźnie widoczne.

Kolejny plagiat wypływa na powierzchnię

Ostatnimi czasy artyści raz za razem oskarżani są o liczne plagiaty. Z takimi zarzutami musieli zmierzyć się między innymi Ed Sheeran (który swoją drogą przegrał ostatni proces i będzie musiał zapłacić karę 100 milionów dolarów), Mariah Carey, Sam Smith i Normani, czy też Taylor Swift, której udało się wygrać sprawę o prawa do piosenki Shake It Off. Jak się jednak okazuje, nie będzie to ostatnia batalia, którą w walce o swój dorobek stoczy Amerykanka. Internet obiegło bowiem oświadczenie wystosowane przez wokalistkę Manuelę.

Przeczytaj także: Taylor Swift: Midnights średni album, który bije rekordy i wzbudza wiele kontrowersji [opinia]

Nowy klip Taylor Swift wypełniają gwiazdy i ukryte smaczki. Rozszyfrowujemy easter eggi z „Bejeweled”
fot. materiały prasowe

Mieszkająca w Kalifornii Manuela bardzo szybko wyłapała ogromne podobieństwo do własnej twórczości. Artystka w kwietniu 2022 roku podzieliła się ze światem swoją EP-ką zatytułowaną Glimmer (która została nagrana w październiku 2020 roku). Zawierające sześć utworów wydawnictwo zostało również podpromowane 14-minutowym filmikiem, który prezentuje nam klip do każdej z piosenek. To właśnie w nim dostrzeżono bardzo wiele podobieństw między teledyskami obu pań, od rozdwojenia występujących w teledysku artystek, po domki dla lalek, sceny na dachach domów czy też kadry przepełnione brokatem.

Czy możecie sobie wyobrazić, co czułam po tym, kiedy czekałam na premierę teledysku do piosenki Anti-Hero, a potem zobaczyłam, że jest to po prostu kopia mojej pracy? Jestem „Swiftie”, więc jest to dla mnie niesamowicie przykre przeżycie, które miesza się też z poczuciem dumy. Chciałabym więc zadać pytanie – czy byłam inspiracją?

– powiedziała Manuela.

Co więcej, według wstępnych informacji Manuela nie wysunęła oficjalnego pozwu w kierunku Taylor Swift. Zależy jej jedynie na dopisaniu tak zwanych „creditsów” pod projektem Amerykanki.

Manuela – GLIMMER, zobacz!

Taylor Swift – Anti-Hero, zobacz!

Poniżej prezentujemy również porównanie, które pojawiło się na oficjalnym profilu na Instagramie Manueli. Wypunktowała ona podobieństwa między projektami.

Jak więc myślicie, czy Taylor Swift rzeczywiście dopuściła się plagiatu?

Taylor Swift została oskarżona o plagiat klipu do piosenki Anti-Hero. Podobieństwo obu teledysków jest wyraźnie widoczne. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Kolejny plagiat wypływa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →