kadr z klipu do utworu „I Bet You Think About Me" Taylor Swift

Taylor Swift odpowiada na pozew o plagiat „Shake It Off”


09 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift przedstawia odpowiedź na pozew o plagiat tekstu do swojego hitu Shake It Off. Sprawdź szczegóły.

Plagiat czy nie plagiat?

Sprawa Taylor Swift i rzekomego plagiatu, jaki poczyniła przy utworze Shake It Off, swój początek miała w 2017 roku. Nie chodzi jednak w tym wypadku o klasyczne dla tego typu spraw podobieństwo melodyczne dwóch utworów, a o tekst. Utworem, który rzekomo stanowił „inspirację” dla Taylor przy pisaniu Shake It Off jest Playas Gon’ Play 3LW z 2001 roku. Wniosek złożony przez autorów piosenki w 2017 roku został odrzucony przez sąd w 2018 roku, jednak komitet odwoławczy wznowił sprawę w 2021 roku. Z kolei pismo złożone przez Taylor Swift o umorzenie sprawy zostało odrzucone przez sąd. W związku z tym artystka napisała swoje oświadczenie przedstawiające szereg argumentów mających potwierdzić oryginalność tekstu do Shake It Off. Treść pisma właśnie trafiła do sieci.

Taylor Swift – Shake It Off

Długa lista argumentów Taylor Swift

Pośród argumentów przedstawionych przez Taylor Swift znalazła się między innymi powszechność frazy haters gonna hate użytej w refrenie jej hitu, która wielokrotnie wykorzystywana była zarówno w utworach muzycznych, jak i filmach czy innych dziełach. Poparte jest to zdjęciem z koncertu wokalistki w 2013 roku, na którym ubrana jest w koszulkę Urban Outfitters z dokładnie tym hasłem. Shake It Off powstało natomiast w 2014 roku. W oświadczeniu wypowiedziała się także matka Taylor Swift, która opowiedziała o bardzo ścisłej kontroli treści, które oglądała i słuchała ich córka w młodym wieku, jako dowód, że artystka nie miała szans usłyszeć Playas Gon’ Play w czasie największej popularności tego utworu. Taylor utrzymuje bowiem, że o hicie 3LW usłyszała po raz pierwszy przy okazji pozwu. Pełną linię obrony autorki Shake It Off znajdziecie pod tym linkiem. No właśnie, a może nie autorki? Dajcie znać, co myślicie o całej sprawie i podobieństwie utworu Taylor do Playas Gon’ Play 3LW.

3LW – Playas Gon’ Play

Taylor Swift przedstawia odpowiedź na pozew o plagiat tekstu do swojego hitu Shake It Off. Sprawdź szczegóły. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →