fot. kadr z teledysku „Bejeweled”

Nowy klip Taylor Swift wypełniają gwiazdy i ukryte smaczki. Rozszyfrowujemy easter eggi z „Bejeweled”


25 października 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift zaprezentowała światu swój nowy album Midnights w zeszły piątek. Dziś do sieci wleciał drugi już klip, tym razem do utworu Bejeweled.

Oscarowa obsada na planie teledysku

Taylor Swift podzieliła się z fanami teledyskiem do piosenki Bejeweled. Wraz z jego premierą wokalistka pojawiła się również w programie prowadzonym przez Jimmy’ego FallonaTonight Show – w którym to opowiedziała o powstawaniu piosenki, wcieleniu się w rolę współczesnego Kopciuszka, a także niemożliwej do policzenia na pierwszy rzut oka liczbie easter eggów, do których podsumowania został stworzony nawet plik PDF.

Przeczytaj także: Taylor Swift: Midnights średni album, który bije rekordy i wzbudza wiele kontrowersji [opinia]

Taylor Swift
fot. kadr z teledysku do piosenki Anti-Hero

Wokalistka na początku rozmowy opowiedziała o procesie powstawania teledysku, a także przeprowadzonym do niego castingu:

Początkowo chciałam po prostu zrobić teledysk dla fanów, którzy lubują się w brokacie, pisankach, a także niespodziankach. Wymyślając więc koncepcję całego albumu, pomyślałam, że jest przecież bajka, która chyba wszystkim kojarzy się właśnie z północą. Chciałam więc zrobić swój mały współczesny spektakl Kopciuszka, w którym obsadzę moich przyjaciół. Mój tok myślenia wyglądał następująco: co by było, gdyby moje najlepsze przyjaciółki, siostry Haim, zagrały przyrodnie siostry? A co by było, gdyby zdobywczyni Oscara Laura Dern zagrała moją macochę? 

Od razu wymyśliłam sobie cały scenariusz, w którym chcę, by zdobywczyni Oscara Laura Dern nazwała mnie zmęczoną i tandetną dziewką, która wiecznie chodzi przygnębiona. Ona jest naprawdę niesamowita. To moja nowa przyjaciółka

– powiedziała Taylor Swift.

Wokalistka po krótkiej chwili wróciła do tematu współpracy z Laurą Dern, a także pozostałymi gwiazdami jej teledysku.

Reżyseria kogoś takiego jak Laura Dern jest czymś niemożliwie łatwym. Ona jest po prostu najlepsza. W teledysku mamy również jedną z moich ulubionych postaci popkultury, którą niewątpliwie jest Dita von Teese wcielająca się w moją matkę chrzestną, mamy też Jacka Antonoffa, który jest genialny, mamy również legendarnego wizażystę i twórcę Pata McGratha. To naprawdę niesamowici ludzie. Jestem im dozgonnie wdzięczna, a także niemniej podekscytowana

– dodała wokalistka.

Najnowszy teledysk amerykańskiej wokalistki z gwiazdorską obsadą możecie obejrzeć poniżej.

Taylor Swift – Bejeweled, posłuchaj!

Ilość easter eggów przyprawia o zawrót głowy

W samym teledysku do piosenki Bejeweled oprócz gwiazdorskiej obsady pojawiła się również masa niespodzianek, które wyłapali fani Taylor Swift. Odnoszą się one do przeszłości wokalistki, jej zaprezentowanej już twórczości, a także nadchodzących projektów. Poniżej prezentujemy Wam najciekawsze easter eggi:

  1. W scenie z siostrami przyrodnimi i macochą pierwsze skrzypce gra motyw znany nam już z produkcji Enchanted:

2. Jedna z przyrodnich sióstr, grana przez Danielle Haim, mówi w pewnym momencie do Taylor Swift: „żegnaj, wężu”. Słowa te odnoszą się do komentarzy hejterów, którzy w sieci nazywali wokalistkę „zdradliwym wężem”.

3. Fani zauważyli, że Taylor Swift w pewnym momencie wspomina o jej płycie Speak Now, wypuszczając również teledysk w dzień rocznicy albumu. Od przycisków w scenie z windą, przez dialog z Dern, aż po wystrój sceny artystka daje nam wiele wskazówek, że będzie to jej następny album, który doczeka się reedycji:

4. Taylor Swift w scenie z windą wybiera trzecie piętro (reprezentujące jej trzeci studyjny album – Speak Now), a następnie jedzie na piąte piętro. Piątym studyjnym albumem wokalistki jest 1989 i prawdopodobnie to właśnie ten krążek jako następny doczeka się reedycji:

5. Taylor Swift i Antonoff w jednej ze scen pozują z kluczem do skarbca. Symbolizuje on niezależne utwory, które pojawiły się na jej dotychczasowych re-recordingach, a nie na głównych wydawnictwach:

Taylor Swift zaprezentowała światu swój nowy album Midnights w zeszły piątek. Dziś do sieci wleciał drugi już klip, tym razem do utworu Bejeweled. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →