Taylor Swift idzie na rekord. Właśnie ukazał się jej nowy album “evermore”


11 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Taylor Swift nie przestaje w tym roku zaskakiwać swoich fanów. Właśnie ukazał się jej kolejny album evermore. Sprawdźcie szczegóły!

Nowy album od Taylor Swift już jest!

Mam nadzieję, że zdążyliście już zapoznać się z folklore i wystarczająco nacieszyć tym albumem, bowiem Taylor Swift nie zamierza zwalniać swojego niespodziankowego tempa wydawniczego ani na minutę. Artystka właśnie podzieliła się swoim nowym wydawnictwem.

Przypomnijmy w tym miejscu, że folklore zupełnie niespodziewanie ukazało się 24 lipca tego roku. Po niespełna pięciu miesiącach Taylor Swift zapowiada kolejny, dziewiąty w jej karierze album, który ujrzał światło dzienne… Kilka godzin temu!

Taylor Swift – posłuchaj albumu folklore

Taylor Swift – premiera albumu evermore

Na nowym wydawnictwie zatytułowanym evermore amerykańska wokalistka pozostaje w swoim pierwotnym folklorystycznym klimacie, dlatego też swój nowy album nazywa płytą siostrzaną wydanego kilka miesięcy folklore. Sama pisze na swoich social mediach o jej najnowszym materiale:

Z radością informuję, że mój dziewiąty album studyjny i siostrzana płyta folklore ukaże się dziś wieczorem o północy czasu wschodniego. Nazywa się evermore. Mówiąc wprost, po prostu nie mogliśmy przestać pisać piosenek. Ujmując to bardziej poetycko, czuliśmy się, jakbyśmy stali na skraju folklorystycznego lasu i mieli do wyboru: zawrócić stamtąd lub udać się dalej w las tej muzyki. Zdecydowaliśmy się wejść głębiej. Nigdy wcześniej tego nie robiłam. W przeszłości zawsze traktowałam albumy jako jednorazowe epoki i tuż po premierze przenosiłam się do planowania następnej płyty. Z folklore było inaczej. Pracując nad tym albumem, czułam się mniej, jakbym wyjeżdżała, a bardziej, jakbym wracała. Pokochałam eskapizm, który znalazłam w tych wyimaginowanych/nie wyimaginowanych opowieściach. Pokochałam sposób, w jaki powitaliście marzenia, tragedie i epickie opowieści o miłości utraconej i znalezionej w waszych życiach. Więc pisałam je dalej. Pokochałam tworzenie tych piosenek z Aaronem Dessnerem, Jackiem Antonoffem, WB i Justinem Vernonem. Tym razem powitaliśmy również nowych (i długoletnich) przyjaciół przy naszym muzycznym stole kuchennym…

Taylor Swift evermore
Taylor Swift

Taylor Swift – evermore, tracklista albumu i goście

Mowa tu chociażby o twórcach jej nowego teledysku do singla willow, który ukazał się wraz z premierą albumu evermore. Na płycie poza otwierającym ją willow znalazło się jeszcze 14 innych utworów. Z kolei fizyczna wersja deluxe albumu została zaopatrzona w dwie bonusowe piosenki.

Taylor Swift – willow, zobacz teledysk do singla

Podobnie, jak w przypadku folklore, na evermore nie zabrakło również gości. Wśród nich znaleźli się The National, Bon Iver oraz Haim. Sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista krążka!

Taylor Swift – evermore, tracklista płyty:

 1. Willow
 2. Champagne Problems
 3. Gold Rush
 4. ‘Tis The Damn Season
 5. Tolerate It
 6. No Body, No Crime (featuring Haim)
 7. Happiness
 8. Dorothea
 9. Coney Island (featuring The National)
 10. Ivy
 11. Cowboy Like Me
 12. Long Story Short
 13. Marjorie
 14. Closure
 15. Evermore (featuring Bon Iver)

Bonus tracks:

 1. Right Where You Left Me
 2. It’s Time To Go
Taylor Swift evermore
Taylor Swift “evermore”, tracklista plyty

evermore – świąteczna niespodzianka od Taylor Swift

Pisząc o albumie evermore, Taylor Swift dodaje:

Odkąd skończyłam 13 lat, nie mogę doczekać się ukończenia 31, ponieważ to moja szczęśliwa liczba od tyłu, dlatego chciałam Was tym zaskoczyć właśnie teraz. Wszyscy byliście tak opiekuńczy, wspierający i troskliwi w moje urodziny, więc tym razem pomyślałam, że to ja Wam coś dam! Wiem też, że ten okres świąteczny będzie dla większości z nas samotny i jeśli jest wśród Was ktoś, kto zwraca się ku muzyce, aby poradzić sobie z brakiem bliskich tak jak ja – ten album jest dla Was.

Lubimy takie niespodzianki! evermore już teraz jest dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie artystki. Szukajcie również płyty z poniższą okładką na półkach sklepowych!

Taylor Swift evermore
Taylor Swift “evermore”, okładka albumu

Taylor Swift – evermore, posłuchaj albumu w całości

Taylor Swift nie przestaje w tym roku zaskakiwać swoich fanów. Właśnie ukazał się jej kolejny album evermore. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →