fot. materiały prasowe

Taylor Swift i rekordowe „Red (Taylor’s Version)”


15 listopada 2021

Podziel się newsem:

Taylor Swift 12 listopada wydała Red (Taylor’s Version). Album pobił rekord streamów dziennych w Spotify dla wydawnictwa nagranego przez wokalistkę.

Taylor Swift i Red nagrane na nowo

Red (Taylor’s Version) to kolejny nagrany na nowo album z dyskografii Taylor Swift. Płyta Fearless (Taylor’s Version), która ukazała się w kwietniu tego roku, po premierze trafiła na szczyt Billboard 200. Red oryginalnie ukazało się w 2012 roku i przyniosło takie hity jak We Are Never Ever Getting Back Together, I Knew You Were Trouble, 22 i Everything Has Changed.

Zawsze mówiłam, że świat jest innym miejscem dla złamanych serc. Porusza się po innej osi, z różną prędkością. Czas przeskakuje do tyłu i do przodu. Osoba ze złamanym sercem może codziennie przechodzić przez tysiące mikro-emocji, próbując wymyślić, jak przez to przejść bez podnoszenia telefonu, by usłyszeć ten stary znajomy głos. W krainie złamanego serca momenty siły, niezależności i buntu beztroskiego diabła są misternie splecione z żalem, paraliżującą wrażliwością i beznadziejnością. Wyobrażanie sobie przyszłości może zawsze zaprowadzić Cię w przeszłość. A to wszystko wskazuje na to, że następny album, który wydam, to moja wersja Red.

Pod względem muzycznym i tekstowym Red przypominał osobę ze złamanym sercem. To było wszędzie, popękana mozaika uczuć, które jakoś w końcu do siebie pasowały. Szczęśliwa, wolna, zdezorientowana, samotna, zdewastowana, w euforii, dzika i umęczona wspomnieniami z przeszłości. Próbując przymierzyć kawałki nowego życia, weszłam do studia i eksperymentowałam z różnymi dźwiękami i współpracownikami.

Po raz pierwszy usłyszysz wszystkie 30 piosenek, które miały trafić na Red. I hej, jeden z nich trwa nawet dziesięć minut.

– Taylor Swift o nowym wydawnictwie
Taylor Swift pobiła własny rekord albumem Red Taylor's Versions
Taylor Swift – Red (Taylor’s Version), okładka albumu

Sprawdź także: Taylor Swift cała na czerwono. Reedycja albumu „Red” już jest!

10-minutowej wersji utworu All To Well towarzyszy dodatkowo krótkometrażowy film, w całości napisany i wyreżyserowany przez artystkę. W rolę jego bohaterów wcielili się: znana z serialu Stranger ThingsSadie Sink, wcielający się w rolę głównego bohatera serii Więzień labiryntuDylan O’Brien oraz sama Taylor Swift.

Taylor Swift – All Too Well: The Short Film

Rekordowe Red (Taylor’s Version)

Red (Taylor’s Version) w dniu premiery zanotowało ponad 90,8 mln streamów, pobijając tym samym poprzedni rekord należący do innego albumu Taylor Swiftfolklore. Wokalistka zanotowała także rekordowy wynik streamów dziennych wynoszący 122,9 mln. Wszystkie 30 utworów zadebiutowało w Top 40 w US i Top 75 Spotify Global Daily Top 200.

Taylor Swift 12 listopada wydała Red (Taylor’s Version). Album pobił rekord streamów dziennych w Spotify dla wydawnictwa nagranego przez wokalistkę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →