Taco Hemingway nowym singlem pobił rekordy polskiego YouTube’a i Spotify!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Tego, że Taco Hemingway nowym singlem wykręci spore liczby było do przewidzenia. Jednak POLSKIE TANGO przebiło wszelkie oczekiwania i zdążyło już pobić rekord polskiego YouTube'a i Spotify

Bo do tanga trzeba dwojga

Tak w 1997 roku śpiewał Krzysztof Cugowski wraz z zespołem Budka Suflera, kiedy to swoją premierę miał utwór Takie Tango. Dziś, po prawie 23. latach, za sprawą Taco Hemigway’a znów tańczymy tango. Jednak jest to kompletnie inny taniec niż dotychczas.

W najnowszym singlu, Taco Hemingway w bardzo mocny i wyrazisty sposób komentuje sytuacje polityczną i gospodarczą w naszym kraju, pokazując przy tym, że w mentalności wielu polaków w dalszym ciągu za wiele się nie zmieniło. Singiel udostępniony został w miniony piątek, czyli dosłownie przed samymi wyborami, co jeszcze bardziej pozwoliło mu wybrzmieć.

Taco Hemingway – POLSKIE TANGO

To, że singiel wyprodukowany przez Lanka odbije się szerokim echem było bardziej niż pewne. Jednak to, co działo się po jego premierze przerosło wszelkie oczekiwania.

Taco, podobnie jak Quebo przy premierze swoich singli i albumu, wziął szturmem serwisy streamingowe. POLSKIE TANGO w 24 godziny pobiło rekord odsłuchów na Spotify. Numer odtworzono ponad 560 tysięcy razy!

Ale to jeszcze nie koniec, bowiem na YouTube nowy singiel Taco od piątku okupuje pierwsze miejsce na karcie Na Czasie. Natomiast dobę po premierze na liczniku miał ponad 2,5 miliona wyświetleń (obecnie prawie 5 milionów). Tym samym Filip pobił rekord należący do Quebonafide i jego klipu do utworu SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ, który w 24 godziny zdobył 2,2 miliona odsłon.

Taco Hemingway

Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Natomiast, gdybyście byli ciekawi tego jak singiel radzi sobie za granicą, to na liście Trending Charts, którą znajdziecie na stronie genius.com, POLSKIE TANGO zajmuje 3. miejsce najczęściej sprawdzanych tekstów. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle to wygląda, a towarzystwo w którym znalazł się Taco też jest całkiem niczego sobie.

Taco Hemingway

Taco Hemingway – Jarmark – premiera: lato 2020

Wraz z premierą singla poznaliśmy także tytuł nowego albumu, oraz przybliżoną datę premiery. Jarmark ukaże się już tego lata nakładem powołanej niedawno do życia wytwórni 2020

Więcej o labelu 2020 przeczytasz tutaj

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.