kadr z „backstage vol. 3 - Fenomenalny”

Szczyl organizuje własny hip-hopowy festiwal. Raper żegna się z “Polską Florydą”


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Szczyl powoli żegna się z debiutanckim albumem Polska Floryda. Zanim to zrobi, raper wystąpi na festiwalu, który sam zorganizował.

Polska Floryda pokryła się złotem

Dziś na Instagramie Szczyla pojawiły się informacje, które zapewne ucieszą jego fanów. Raper pochwalił się obserwującym, że jego debiutancki krążek, Polska Floryda, otrzymał Złotą Płytę od Związku Producentów Audio Video. Oznacza to, że artysta sprzedał ponad piętnaście tysięcy egzemplarzy danego albumu.

Zobacz: Szczyl wiedział na koncercie w Krakowie, dlaczego wychodzi na scenę [relacja]

Gdy ta cała przygoda się zaczynała nie zdawałem sobie sprawy z tego w co to wszystko może się obrócić.
Krok po kroku długą krętą drogą idę po swoje i rozumiem bardziej kim jestem, co chce robić.
Zamierzam jak przystało parę chwil się z tego pocieszyć po czym wrócić na ziemię i od zera budować coś co nie wiem gdzie mnie zaprowadzi i czego się spodziewać

– napisał raper (pisownia oryginalna).

To nie jedyne wyróżnienie, które otrzymał Szczyl w ostatnim czasie w związku z Polską Florydą. Podczas gali Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2022 artysta odebrał aż cztery statuetki w kategoriach: Album Roku, Debiut Roku, Singiel Roku za Hiphopkrytę oraz Raper Roku. Pozostałe werdykty znajdziecie w tym miejscu.

Szczyl w roli organizatora

Oprócz sukcesu sprzedażowego Szczyl ogłosił również własną imprezę – 3Era Festival. Nad wydarzeniem pracuje także Reza Future, booker rapera. Event odbędzie się w sobotę, 3 września na Ulicy Elektryków w Gdańsku. Line-up imprezy składa się z jedenastu ksyw, a są to: Cichoń, Fokus, Gruby Mielzky, Hodak, Jerzyk Krzyżyk, Kukon, Miły ATZ, Szczyl, TEDE, Tymek i Zdechły Osa. Włodarz poinformował także, że będzie to najpewniej ostatnia okazja, by w Trójmieście usłyszeć Polską Florydę na żywo.

Szczyl – Polska Floryda – odsłuch albumu

Szczyl powoli żegna się z debiutanckim albumem Polska Floryda. Zanim to zrobi, raper wystąpi na festiwalu, który sam zorganizował. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Polska Floryda pokryła się złotem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →