fot. kadr z klipu „Promil"

Szczyl twierdzi, że „całe miasto to promil”, a Kuba Karaś się zgadza


25 maja 2022

Podziel się newsem:

Szczyl już właśnie wypuścił swój nowy utwór. Promil to pierwszy od premiery Polskiej Florydy samodzielny singiel rapera.

Szczyl po raz pierwszy solo od Polskiej Florydy

Może to przypadek, ale singiel Szczyla, który otworzy jego nową erę, ukaże się już w ten piątek – ostatni majowy, taki, który przynajmniej w teorii powinien być bardzo słoneczny. Tak jak jego debiutancki album: bo Polska Floryda nieodzownie niesie ze sobą takie skojarzenia, nawet jeśli czasami ten pogodny klimacik zasnuwają ponurackie chmury.

Raper swoje solo wypuścił w październiku, więc akurat wypada takie ponad pół roku, kiedy warto wykonać ruch. Nowość została zapowiedziana krótkim teaserem, adekwatnie do tytułu numeru, opatrzonym odpowiednio alkoholowym obrazkiem.

Przeczytaj: Szczyl wiedział na koncercie w Krakowie, dlaczego wychodzi na scenę [relacja]

Szczyl promil premiera
kadr z teledysku Promil Szczyla

Według Tymka „całe to miasto to promil”

Nowy numer Szczyla ewidentnie wyróżni się klimatem i jeśli ktoś sporządza sobie osobiste rankingi teledysków w polskim rapie czy w ogóle w polskiej muzyce, na ten koniecznie trzeba będzie wziąć poprawkę. Za produkcję utworu Promil odpowiada Kuba Karaś – co być może zapowiada jakąś współpracę na szerszą skalę, zważywszy na to, że działa również blisko z Piotrem Roguckim, który nie tylko udzielił się w kawałku Cień z Polskiej Florydy, ale też wystąpił na żywo ze Szczylem podczas rozdania Fryderyków 2022.

Piątek 13 niby pechowy, ale z fatum na krtani wszystko jedno

– napisał raper na swoim Facebooku, kiedy zapowiedział wyjście „Promila”

Promil od piątku wraz z klipem będzie dostępny na streamingach, a już dziś można zapisać sobie numer do pre-save’u.

Szczyl – Promil (prod. Kuba Karaś)

Nowości – zaskoczenia

Promil jest totalną fuzją stylów, w produkcji faktycznie czuć rękę Kuby Karasia, który zrobił z niego numer, który będzie bujać na imprezach, jednocześnie bez zatracenia takiego ostrożnego sznytu Szczyla. Między rozwagą a beztroską, raper uważnie konsumuje swoje miasto. Nie jest to narracja, która zmienia tok dyskursu, ale mimo wszystko, wypada bardzo solidnie. Podobnie i inaczej niż Polska Floryda – zatem, sukces.

Szczyl już właśnie wypuścił swój nowy utwór. Promil to pierwszy od premiery Polskiej Florydy samodzielny singiel rapera. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Szczyl po […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →