fot. wPolityce

Światowe marki buntują się przeciwko wojnie i wspierają Ukrainę [aktualizowane na bieżąco]


01 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie toczy się dalej przy naszych granicach. Na szczęście świat nie wyraża zgody na jej dalszą eskalację i buntuje się przeciwko konfliktowi. Do akcji wkroczyło wiele znanych światowych marek

FIFA i UEFA oficjalnie wykluczają Rosję z rozgrywek

FIFA oraz UEFA podjęły podobny krok, uniemożliwiając reprezentacji rosyjskiej wystąpienie w rozgrywkach międzynarodowych. Decyzja o pierwszych sankcjach padła w niedzielę, jednak okazała się niewystarczająca. Pierwsza wersja zakładała bowiem, że Rosja weźmie udział w zawodach, jednak drużyna wystąpi pod inną nazwą, bez własnej flagi oraz hymnu. Konsekwencje nie zadowoliły entuzjastów turnieju, którzy nie omieszkali skrytykować decyzji federacji. W odpowiedzi na nieprzychylne komentarze wydano kolejne oświadczenie.

W następstwie wstępnych decyzji przyjętych przez Radę FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, które przewidywały przyjęcie dodatkowych środków, FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w rozgrywkach FIFA i UEFA do odwołania. Świat futbolu w pełni solidaryzuje się z pokrzywdzonymi na Ukrainie. Prezydenci obu federacji mają nadzieję, że sytuacja w Ukrainie szybko się zmieni, aby piłka nożna znowu stałą się nośnikiem jedności i pokoju między ludźmi

– brzmi oficjalne ogłoszenie na stronie FIFY.
FIFA UEFA Rosja wykluczona z mistrzostw
fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images

Netflix mówi głośne NIE dla wojny

Można tylko powiedzieć – a jednak! Przypuszczenia analityków okazały się błędne. Amerykański gigant streamingowy w poniedziałek wieczorem odpowiedział na kryzys w Ukrainie i jasno przekazał nam, że nie będzie przestrzegać nowych rosyjskich przepisów dotyczących nadawania 20 kanałów wspieranych przez państwo.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie planujemy dodawać tych kanałów do naszej usługi

– oświadcza platforma.
Światowe marki
fot. Netflix

Wprowadzony zostanie także ukraiński dubbing do bajek na platformie Netflix.

TVP ten jeden raz robi to dobrze

Telewizja Polska w generalnej dyskusji w pozarządowych kanałach raczej nie ma dobrej reputacji, lecz tym razem należy pochwalić gest stacji. Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała, że TVP zrezygnowało z emisji rosyjskich programów na swoich kanałach. Zarówno na TVP 2, jak i na TVP VOD nie obejrzymy już więcej produkcji Kozacka miłość oraz Stepowa miłość. Wirtualnemedia.pl. donoszą ponadto, że rosyjskie kanały znikną także z rozkładówki telewizji od Orange.

Eurowizja 2022: EBU wyklucza Rosję z nadchodzącego konkursu

Pod naporem sprzeciwu ze strony całego eurowizyjnego świata, Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłosiła, że ​​żaden rosyjski zespół nie weźmie udziału w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Zarząd EBU podjął decyzję na podstawie dzisiejszej rekomendacji organu zarządzającego Konkursem Piosenki Eurowizji, Grupy Referencyjnej, a także na podstawie regulaminu imprezy i wartości EBU.

Mistrzostwa świata siatkarzy nie odbędą się w Rosji

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej wydała komunikat o odebraniu Rosji prawa do organizacji mistrzostw świata siatkarzy 2022.

Zarząd FIVB zdecydował, że ze względu na wojnę na Ukrainie, niemożliwe byłoby przygotowanie i rozegranie mistrzostw świata w Rosji. W związku z tym podjęto decyzję o odebraniu Rosji organizacji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zaplanowanych na sierpień i wrzesień 2022 roku.

FIVB poszuka innego kraju (krajów) gospodarzy, by mieć pewność, że globalna Siatkarska Rodzina, w tym narodowe federacje, zawodnicy, oficjele i kibice, mogą wszyscy czuć się bezpieczni i dumni z uczestnictwa w radosnym i pokojowym święcie sportu.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Świat gier przeciwko wojnie

Ukraińcy zostali podpięci do Starlink, satelitarnego systemu internetowego Elona Muska. Według nieoficjalnych doniesień Intel, AMD i Dell rezygnują z dostaw procesorów do Rosji, a usługi Apple Pay i Google Pay zostały tam wyłączone.

Białoruski Wargaming, twórca World of Tanks i World of Warships, przekazał milion dolarów na Ukraiński Czerwony Krzyż (żegnając się jednocześnie ze swoim dyrektorem kreatywnym, Siergiejem Burtakowskim za publiczne poparcie Rosji).

Podobnie jest w przypadku Gameloft – do przyspieszonej wypłaty pieniędzy za marzec firma doda 600 tysięcy euro. Oferuje ona także noclegi i pomoc prawną w swoich siedzibach w Bukareszcie, Sofii, Budapeszcie i Klużu-Napoki.

Warszawskie Duality Games oferuje pracę ukraińskim developerom.

People Can Fly zawiera współpracę z Polską Akcją Humanitarną i w ramach stworzonej wspólnie zbiórki podwaja każdą wpłaconą złotówkę.

Wydawca Embracer Group przekazuje milion dolarów na Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża, Stowarzyszenie SOS Wioski i Dziecięce ACT Alliance. Prezes spółki, Lars Wingefors, wydaje kolejny milion na wsparcie swoich pracowników dotkniętych przez kryzys.

Ukraiński profesjonalny gracz CS:GO, Aleksandr „s1mple” Kotylew, wsparł kwotą prawie 34 tysięcy dolarów zbiórkę na armię Ukrainy.

SCS Software przyspiesza prace nad DLC do American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2, które dodaje możliwość pomalowania swojej ciężarówki na kolor ukraińskiej flagi. Wszystkie zyski ze sprzedaży dodatku zostaną przeznaczone na wsparcie kraju.

Piłkarze ręczni solidarni z Ukrainą

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn postanowili zabrać głos w sprawie toczącej się wojny w Ukrainie.

Drodzy sportowcy, zacznijmy mówić jednym głosem! Bądźmy solidarni z Ukrainą i wyraźmy swój sprzeciw przeciwko sportowej rywalizacji z reprezentacjami Rosji i Białorusi. Pomóżmy swoim stanowiskiem tym, na których dzisiaj ciąży odpowiedzialność trudnych decyzji. Nie rzadko politycznych. Nasz wspólny sprzeciw może pomóc Ukrainie. Wspólnie możemy sprawić, że wrócimy do sportowej rywalizacji, którą cechuje sprawiedliwość i fair play.

– czytamy w oświadczeniu.

Światowa federacja taekwondo odbiera Władimirowi Putinowi czarny pas

W 2013 roku Putin uzyskał mistrzowski 9. Dan (czarny pas), który jest najwyższym stopniem w tej sztuce walki. Nie może się on nim jednak cieszyć, ponieważ został mu on odebrany przez światową federację taekwondo. Poinformowała o tym w komunikacie zatytułowanym „Pokój jest cenniejszy niż triumf”.

W ramach solidarności z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, rosyjskie i białoruskie flagi narodowe oraz hymny nie będą prezentowane ani grane na światowych imprezach taekwondo. Światowe Taekwondo i Europejska Unia Taekwondo nie zorganizują ani nie uznają zawodów taekwondo w tych krajach

– informuje federacja.

CCC po stronie naszych wschodnich sąsiadów

Do walki wkroczyła także firma CCC, która postanowiła przekazać 10 tysięcy par butów dla uchodźców z Ukrainy.

Światowe marki

Vogue przekazuje marcowy dochód dla Ukrainy

Światowe marki

Biedronka i Żabka w żółto-niebieskich barwach

Biedronka i Żabka stają przeciwko rozpętanej przez Rosję wojnie i przekazują pieniądze na rzecz ukraińskich uchodźców, a także przestają importować produkcji pochodzące z Rosji.

Światowe marki
Post sieci Biedronka/ fot. Facebook
Światowe marki
Post sklepów Żabka/ fot. Facebook

Apple wstrzymuje sprzedaż w Rosji

Apple oficjalnie wstrzymało działalność swojego sklepu internetowego w Rosji – przy próbie zakupu dowolnego urządzenia z tego kraju pojawia się teraz napis „Dostawa niedostępna”.

Snapchat zdejmuje rosyjskie reklamy na swojej platformie

Firma zajmująca się komunikacją społecznościową i mediami poinformowała, że ​​zaprzestała wyświetlania wszelkich reklam w Rosji, Białorusi i w Ukrainie oraz wstrzymuje sprzedaż reklam do wszystkich rosyjskich i białoruskich podmiotów w ramach „przestrzegania wszystkich sankcji wymierzonych w rosyjskie firmy i osoby prywatne”.

Platforma Steam nie rozpatruje już zgłoszeń rosyjskich graczy

Universal wstrzymuje premiery kinowe w Rosji

Zgodnie z oczekiwaniami, Universal ogłosił, że wstrzymuje swoje premiery kinowe w Rosji w związku z inwazją w Ukrainie.

W odpowiedzi na trwający kryzys humanitarny w Ukrainie wstrzymujemy planowane premiery kinowe w Rosji.

– czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego.

Wśród nadchodzących produkcji, które miały ukazać się na wielkich ekranach za granicą znajdują się: Belfast, Pan Wilk i Spółka, Ambulans, oraz Jurassic World: Dominion.

Helios wprowadza filmy dla najmłodszych mieszkańców Ukrainy

Największym szczęściem dla rodziców jest uśmiech na twarzy dziecka. Aby w tym trudnym momencie sprawić przyjemność najmłodszym widzom z Ukrainy, od 4 marca sieć kin Helios będzie prezentować filmy z ukraińskim dubbingiem w ramach bezpłatnych seansów w całej Polsce

– czytamy w komunikacie prasowym.

Repertuar zakłada przynajmniej jeden taki seans dziennie. W programie zobaczymy na przykład Kosmiczny mecz: Nowa era.

Festiwal Filmowy w Cannes zakazuje delegacji rosyjskich

Festiwal Filmowy w Cannes zajął stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie i postanawia zablokować rosyjskie delegacje na 75. edycji w maju tego roku.

Ponieważ świat został dotknięty ciężkim kryzysem, w którym część Europy znalazła się w stanie wojny, Festiwal w Cannes pragnie rozszerzyć swoje wsparcie na naród ukraiński i wszystkich, którzy znajdują się na jego terytorium. Jakkolwiek skromne, łączymy nasze głosy z tymi, którzy sprzeciwiają się tej niedopuszczalnej sytuacji i potępiają postawę Rosji i jej przywódców.

– czytamy w oświadczeniu.

WOŚP po stronie Ukrainy

WOŚP po raz kolejny jednoczy się w walce przeciwko nienawiści.

Światowe marki
Czytamy na Facebooku WOŚP

EA Sports usuwa rosyjską reprezentację i kluby ze swoich gier piłkarskich

Zgodnie z decyzją Międzynarodowej Organizacji Piłkarskiej FIFA, a także UEFA o zawieszeniu reprezentacji Rosji oraz rosyjskich klubów ze wszelkich rozgrywek, EA Sports zdecydowało się również na wycofanie ich ze swoich gier piłkarskich.

Live Nation zaprzestanie wszelkich interesów w Rosji

Live Nation ogłosiło, że nie będzie już promować koncertów ani prowadzić żadnych interesów w Rosjidonosi NPR 

Live Nation dołącza do świata w zdecydowanym potępieniu inwazji Rosji na Ukrainę. Nie będziemy promować pokazów w Rosji i nie będziemy robić interesów z Rosją. Jesteśmy w trakcie sprawdzania naszych dostawców, abyśmy mogli zaprzestać współpracy z dowolnymi dostawcami mającymi siedzibę w Rosji.

– czytamy w oświadczeniu firmy.

Sony Electronics przekazuje 2 miliony dolarów na rzecz Ukrainy

Światowe marki

CD Projekt wstrzymuje sprzedaż w Rosji i Białorusi

CD Projekt podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów grupy CD Projekt oraz sprzedaży gier dostępnych na platformie GOG.com na terytorium Rosji i Białorusi.

Pantone oddaje hołd Ukrainie

Agencja postanowiła symbolicznie wesprzeć nękaną wojną Ukrainę. W swoich mediach społecznościowych Pantone zamieściła ukraińską flagę z opisem “Wolny błękit, energetyzująca żółć”. W ten sposób marka docenia bohaterstwo i waleczność narodu ukraińskiego, napadniętego przez reżim Władimira Putina.

Królowa gastronomii po stronie Ukrainy

Światowe marki
fot. Instagram Magdy Gessler

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

Wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie toczy się dalej przy naszych granicach. Na szczęście świat nie wyraża zgody na jej dalszą eskalację i buntuje się przeciwko konfliktowi. Do akcji wkroczyło wiele znanych światowych marek Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →